Jaký internet na streamování videa?

Streamování videa ve vysokém rozlišení roste popularita nejen v komunitě příznivců online her, ale také díky sociálním sítím a novým online službám. Víte, jaké parametry internetového připojení jsou důležité pro bezproblémové streamování videa?

Požadavky na kvalitu streamovaného videa jsou vysoké

Chcete divákům zprostředkovat hraní oblíbené akční strategie? Plánujete pořádat webinář pro vaše obchodní partnery? Nebo pouze chcete přátelům na sociálních sítích zprostředkovat živý přenos z vašeho domova? Žádný problém, dnešní technologie a platformy vám umožňují začít streamovat na pár kliků. Počítat však musíte s tím, že přenos s nekvalitním obrazem a zvukem nebude vaše diváky příliš dlouho bavit.

Dvojnásob to platí v případech, kdy chcete streamovat hraní her či návody ovládání různých počítačových programů. Nároky na kvalitu ze strany uživatelů i samotných webů neustále rostou. Co to znamená pro vás? Když chcete začít streamovat, musíte mít kvalitní internetové připojení s rychlým odesíláním dat – tzv. uploadem.

Jak rychlý upload na streamování potřebujete?

Twitch, Facebook, YouTube a další služby umožňující streamování videa mají pro uživatele připraveny poměrně rozsáhlé návody, díky kterým je možné streamovat v maximální kvalitě. Každý z nich upozorňuje na důležitost stabilního, kvalitního a dostatečně rychlého internetu, bez kterého se streamer neobejde. Rychlost odesílání dat u vašeho připojení by pro streamování videa ve Full HD rozlišení měla být minimálně 5 Mb/s. Tento limit potvrzují i zkušenosti uživatelů v různých diskuzích. Menší rychlost způsobuje při streamování komplikace a nutí nastavit horší parametry přenosu. Nechcete-li dělat kompromisy a skutečně vám jde o to, aby video bylo maximálně kvalitní, bez připojení k internetu s rychlým odesíláním dat to nepůjde.

Airwaynet má dostupné řešení pro streamery

V rámci nabídky tarifů Airwaynet je z pohledu náročného streamera trefou do černého Internet na doma 30 Mb/s za 590 Kč měsíčně s rychlostí odesílání dat 10 Mb/s. To je dvojnásobek toho, co velké služby doporučují jako minimum pro bezproblémové streamování videa v kvalitě Full HD. Stejně tak internet využijete pro svižné procházení webu, hraní online her, videohovory a další datově náročné online aktivity. Skvělou výhodou tarifu je prémiový Wifi router v ceně. Ten přináší výborné pokrytí signálem a maximální možnou rychlost připojení bezdrátových zařízení. Do základní výbavy začínajícího i zkušeného streamera tento router jednoznačně dokonale pasuje.

Streamování bez kompromisů

Je úplně jedno, zda-li je pro vás živý přenos videa pouze zábavou, nebo součástí práce. V každém případě byste neměli podceňovat jeho kvalitu, protože jedině tak ho budou lidé rádi sledovat. Internet na doma 30 Mb/s od Airwaynet je důkazem toho, že rychlé internetové připojení vhodné na streamování je dostupnou záležitostí. Neváhejte si tak ověřit dostupnost a zjistit, jaký typ připojení k internetu je na vaší adrese dostupný.