Instalace internetu

Podpis smlouvy

Po úspěšném nastavení a připojení je na řadě uzavření a podpis uživatelské smlouvy s VOP, které jako vzor naleznete na našich stránkách. Tento akt s vámi vyřeší technik přímo v místě připojení po provedené instalaci. Smlouva se uzavírá na 12 měsíců bez následného prodloužení.

WiFi

Přijímací anténa se nejčastěji instaluje na střechu Vašeho domu a to tak, aby měla přímou viditelnost na nejbližší vysílač. Pro ukotvení antény zpravidla využíváme stožár nebo výložník na komínové těleso. Od přijímací antény pak svedeme kabel do Vašeho bytu/kanceláře, kde jej zakončíme wifi routerem pro vytvoření domácí wifi sítě. V případě, že je již na Vašem domě naše přijímací anténa nainstalována a Vaši sousedé si již náš internet užívají, je vše mnohem jednodušší. Pro připojení internetu na doma využíváme technologie 5GHz, kdy přijímací anténa je o velikosti max. 35 cm průměru. Z 90% však využíváme menších antén, a to velikosti pouze 14cm průměru! Napájení přijímací antény je nejčastěji řešeno ve variantě 24 V přímo po datovém kabelu z místa připojení.

Fiber

Pakliže se Vám po ověření dostupnosti zobrazí jeden z našich optických symetrických tarifů, máte vyhráno. S největší pravděpodobností je již kabel do Vašeho bytu natažen. To může být ve formě stávající zásuvky, nebo tzv. přípravy. V případě, že kabel do Vašeho bytu ještě zaveden není, nezoufejte, znamená to, že máme již v domě umístěn rozbočovat, ze kterého snadno stávajícími instalačními trasami kabel do bytu přivedeme. Náš technik vám kompletní realizaci na místě provede zdarma v případě podpisu smlouvy na dobu určitou. Nakonec zapojí kabel do wifi routeru a vy si tak bude moci užívat domácí wifi síť na několika zařízeních současně.