Jak si zařídit rychlý internet pro celý dům

Trápí vás pomalé a nestabilní připojení, přes které vám putuje internet do bytu? Pravděpodobně v tom nebudete sami! Rychlý internet bez výpadků je zejména v dnešní době extrémně důležitý a může na něm záviset práce nebo vzdělání.

Neplaťte tedy zbytečné na služby, které vám nevyhovují a domluvte se ve vašem SVJ nebo bytovém družstvu na změně poskytovatele internetu. Jak celý proces změny probíhá a co je potřeba vědět, než se pustíte do hledání výhodnější nabídky? Máme pro vás všechny důležité informace.

Kdo a jak rozhoduje o změně poskytovatele?

Rozvod pro příjem internetu a společná anténa jsou podle občanského zákoníku společnými částmi domu. K rozhodnutí o změně tedy může dojít pouze po svolání shromáždění členů SVJ či bytového družstva a následném hlasování. Pokud tomu není v konkrétních stanovách jinak, pak ke schválení návrhu o změně poskytovatele stačí většina hlasů. I když se tedy najde v domě někdo, kdo o rychlejší internet nestojí a bude se chtít hádat, bude přehlasován. Musí se pak rozhodnutí ostatních podřídit. Jedinou možností, jak platnost rozhodnutí zvrátit, je soudní řízení. Ovšem soudci ve většině podobných případů respektují rozhodnutí většiny družstva či SVJ.

Důležité otázky

Před samotným návrhem na změnu si ověřte, jací poskytovatelé se nachází ve vašem okolí. Pokud hledáte opravdu rychlý a stabilní internet, tak zadejte vaši adresu sem a ověřte si, jestli je možné dodat vysokorychlostní připojení i do vašeho domu. Jakmile bude změna poskytovatele schválena, nastává čas zjistit, jak bude vše prakticky vyřešeno. Pokud se ve vašem domě nachází datové rozvody, tak nebude instalace nikterak náročná. V opačném případě nový poskytovatel nainstaluje anténu, jednotlivé přípojky a kabely do všech bytů. Pak už stačí jenom nastavit jednotlivé routery a vysokorychlostní internet má najednou každý člen družstva či SVJ!

Přechod na náš výhodný tarif krok po kroku

Speciální nabídku našeho vysokorychlostního tarifu Fiber s rychlostí až 300/300 Mb/s vám nabídneme vždy na míru přesně podle vašich potřeb. Stačí se nám jenom ozvat a my na vaši poptávku zareagujeme co nejdříve. Poté k vám vyšleme technika, který zhodnotí dostupnost a stav budovy. Na základě šetření technika a vašich požadavků vznikne konkrétní cenová nabídka. Pak už stačí jen podepsat rámcovou smlouvu, v níž se definují poskytované služby a umístění techniky. Do 2 týdnů od uzavření smlouvy provedeme kompletní realizaci, která dodá internet do všech bytů. Zaujala vás tato nabídka a hledáte opravdu rychlý a výhodný internet pro bytové družstvo či SVJ? Další detaily se dozvíte zde.