Stěhujete se? Ověřte si dostupnost na nové adrese

Pokud dojde na to, že se stěhujete, ať už z vlastního rozhodnutí nebo z jakýchkoli jiných důvodů, měli byste věnovat dostatečnou pozornost i tomu, jaké bude v nové lokalitě internetové připojení. Je to velmi důležitý aspekt nového bydlení, především pokud se jedná o stěhování v Praze.

Jakou porci dat potřebujete a jak rychle?

V případě, že využíváte internet jen v menší míře, možná si nad tím hlavu nelámete, ale to by mohla být chyba. Vždy byste měli myslet také na ostatní členy domácnosti. Například dospívající děti budou své požadavky na rychlost internetu i přenášený objem dat brzo navyšovat, o tom nelze při současném trendu vůbec pochybovat. Občas posíláte větší objem dat nebo potřebujete bleskurychle vyhledat údaje a informace? Taká by to nešlo bez kvalitního připojení.

Lze říci, že internet v Praze je dostupný prakticky všude, ovšem kvalita, rychlost a spolehlivost připojení se mohou v různých lokalitách výrazně lišit. V případě, že se věnujete práci doma (home office), vytváříte a posíláte i přijímáte velké balíky dat jako grafik nebo se z vás pozvolna stává YouTuber, rozhodně nemůžete spoléhat na občas fungující a občas skomírající připojení. To nevynahradí ani skvělý výhled z okna, pohodlné parkování nebo klid a ticho v okolí. Ten internet zkrátka potřebujete a basta, taková už je doba. Ovšem co s tím?
 

Zachovat původního poskytovatele je možné jen občas

Chcete si zachovat původního poskytovatele? Nejprve musíte zjistit, zda má váš původní poskytovatel v místě nového bydliště dostačující pokrytí. Tyto informace by (v případě zájmu zákazníka) měl poskytovatel nabídnout ochotně a bezplatně.

Na druhou stranue nneí vždy nutné setrvat u původního poskytovatele, možná na nové adrese bude k dispozici i lepší, rychlejší a současně levnější připojení! Ověření dostupnosti je snadné, využijte prostě a jednoduše funkci Ověřte si dostupnost v Praze a okolí na našem webu.

Zadáte pouze adresu budoucího připojení (včetně popisného čísla) a kontakt na sebe v podobě telefonního čísla. Váš požadavek bude neprodleně předán některému z operátorů. Ti vás zkontaktují v nejbližším možném termínu. Poptávka je nezávazná a nikdo vás do ničeho nebude nutit. Obdržíte všechny informace, o které požádáte.

Pozor na neznámé poskytovatele

Našli jste dole na nástěnce v novém domě reklamu na poskytovatele internetu, o kterém nikdo nic neví? Dejte si pozor! Vždy si ověřujte serióznost pro vás neznámých a úplně nových poskytovatelů, abyste si nakonec nekoupili pověstného zajíce v pytli.

Poskytovatelé s velkým počtem spokojených zákazníků, mezi které patří také Airwaynet, by měli být při výběru na prvním místě. Stačí si zkontrolovat recenze a nabídku dostupných tarifů. Důležitá je totiž nejen cena, ale také kvalita dalších služeb a technické podpory. Zakoupit si na nové adrese za velmi výhodnou částku internet od neznámého poskytovatele, který většinu času absolutně nefunguje, jsou totiž vyhozené peníze.