Ideální internet pro studenty

Studenti se v dnešní době bez kvalitního připojení k internetu neobejdou. Potřebují ho pochopitelně nejen pro zábavu, ale také pro studium či bezproblémové přihlašování ke zkouškám. Jaké parametry kromě ceny při výběru připojení k internetu hrají roli?

Požadavky na studentský internet

Před výběrem konkrétního internetu pro studenty je důležité uvědomit si, jaké požadavky by mělo připojení splňovat. Velmi častým scénářem v rámci studentského života je sdílení připojení v rámci jednoho bydlení mezi více uživatelů. Objem dat musí být neomezený. Rychlost by měla být taková, aby ani jednoho z uživatelů neomezovala. Každý student se bude připojovat pravděpodobně nejen z notebooku, ale také z mobilního telefonu nebo tabletu. WiFi router by měl takový provoz zvládat obsloužit. Stejně tak by mělo být připojení kvalitní a dostatečně stabilní. Není totiž nic horšího, než když na poslední chvíli student potřebuje vyhledat informace pro diplomovou práci a internet nefunguje. O stresu při přihlašování na zkoušky a sestavování rozvrhu přes školní systém ani nemluvě. Sekundy rozhodují o tom, zda-li se studentovi podaří ukořistit vhodný termín. V neposlední řadě je důležitá cena. Studentský rozpočet je našponovaný, a proto by měl být internet levný.

Ideální tarif pro studenty

Vzhledem k výše zmíněnému je ideálním internetem pro studenty v nabídce Airwaynet rychlý Internet na doma 20 Mb/s. Rychlost stahování dat je 20 Mb/s, která je vhodná pro více uživatelů, kteří vyžadují rychlé procházení internetu, sledování online videa a stahování objemných souborů. Film o velikosti 700 Mb stáhnete s tímto tarifem za 9 minut. Rychlost uploadu je 4 Mb/s. Běžnou fotografii nahrajete za 5 sekund. Výhodou tarifu jsou absolutně nulové pořizovací náklady. Kompletní zprovoznění (návštěvy technika, instalace včetně zařízení a kabeláže, nastavení na koncovém zařízení, aktivace služby) stojí 0 Kč. Stejně tak je zdarma technická podpora a kvalitní WiFi router. Router je kompatibilní se zařízeními 802.11b/g/n. A to nejlepší? Měsíční poplatek včetně DPH je pouhých 490 Kč. Žádné další poplatky nečekejte. Při rozpočítání částky mezi více studentů se tak jedná o opravdu levné a rychlé připojení k internetu v Praze a okolí.

Ověřte si dostupnost

V případě, že máte o připojení zájem, stačí vyplnit jednoduchý formulář a ověřit si dostupnost. Rychle zjistíte, jaký typ připojení k internetu je na vaší adrese dostupný. Formulář najdete přímo v detailu tarifu společně s dalšími informacemi.

Studenti, surfujte!

Možnost využívat doma rychlý internet za skvělou cenu je obrovskou výhodou, která studentům šetří čas. Připojovat se přes drahý mobilní internet nebo pouze v rámci školní budovy není příliš praktické. Tak neváhejte! Smlouva o poskytování telekomunikačních služeb Airwaynet se uzavírá na dobu určitou. Není tak problém objednat si tarif pouze na dobu, kdy budete internet skutečně využívat – tedy například na jeden školní rok. Nemusíte mít obavy ze závazku, který by vám nevyhovoval.