Ideální internet pro náročné

Řadíte se mezi náročné uživatele, kteří nemají rádi čekání a touží po opravdu rychlých datech? Podívejte se na několik klíčových informací. Pomohou vám najít ideální internetové připojení s nejlepšími parametry.

Když víte, co skutečně chcete, je to mnohem jednodušší

Pokud máte opravdu konkrétní představu o tom, jaké nároky budete na internetové připojení klást, jaké máte požadavky na objem přenášených dat, rychlost přenosu i způsob připojení, potom nebudete mít při vyhledávání odpovídajícího tarifu problémy. Hlavně je třeba se vyhnout připojení, které vaše požadavky nesplňuje. Pokud se v internetovém připojení příliš nevyznáte (není se za co stydět, není přece každý "ajťák"), podívejte se na rady níže a věřte, že investovat čas do pečlivého výběru se jednoznačně vyplatí.

Na prvním místě vždy kvalita

Internet pro náročné by vám vedle rychlého připojení měl nabídnout také stabilitu. Tu dokážete ocenit při občasné nebo pravidelné prácu z domova, při nahrávání většího objemu dat, zálohování a například také streamování. Dalším skvělým příkladem, ke kterému kvalitní internet jednoznačně patří, je hraní online her. Pokud nechcete být za outsidera kvůli pomalému a selhávajícímu připojení, potřebujete kvalitní připojení se svižnou odezvou. Když chcete v domácnosti připojit více zařízení (tablet, mobil, herní konzoli apod.) současně a nebědovat nad poklesem rychlosti a ztrátou připojení, opět musíte hledat kvalitu a vysokou přenosovu rychlost v řádech desítek Mb/s. 

Kabel ani WiFi nejsou za zenitem

Že už drátům a kabelům odzvonilo? Jistě, není to optimální připojení pro mobil nebo tablet, se kterým nechcete být omezováni připojením ke kabelu, ovšem když porovnáte rychlost a spolehlivost, je kabelové DSL připojení pořád velmi přitažlivé a v kombinaci s routerem si WiFi síť vyrobíte velmi snadno. Zmíněný kabel nabízí přístup k internetu, který je realizován přes již existující telefonní zásuvku.

Chcete se rozhodnout pro WiFi? Připojení využívá nejčastěji střechu domu pro umístění přijímací antény a odtud je signál kabelem veden do routeru v bytě. Dál se signál šíří vzduchem. Obecně nelze říct, že je jeden typ připojení špatný a jiný dobrý. Vždy záleží na vašich potřebách, kvalitě linky, síle signálu a hromadě dalších proměnných. Neváhejte si tak zjistit dostupné technologie ve vaší lokalitě a podívejte se, jak probíhá instalace internetu.

Nejvyšší tarif na doma

Za skutečně ideální internet pro náročné lze považovat variantu domácího připojení 50Mb/s . Umožňuje zcela pohodlně připojit více zařízení současně bez znatelné ztráty rychlosti. Velmi dobrou práci odvede při stahování objemných souborů. 2GB film ve vysoké kvalitě stáhnete za pouhých 5 minut. Instalace i prémiový WiFi router jsou již v ceně!