Dostaňte ze své televize maximum

Relaxace u televizní obrazovky patří k velmi oblíbeným způsobům, jak strávit klidný večer po práci, nebo jak se bavit společně s rodinou a přáteli. Dnes už se však nemusíte stresovat tím, že o svůj oblíbený pořad přijdete, pokud si dáte večerního šlofíka.

Ideálním způsobem, jak sledovat televizní pořady, filmy či sportovní přenosy ve vysoké kvalitě, je pořízení moderní chytré televize a služby IPTV, která zaručí, že požitek ze sledování bude opravdu maximální. Podívejme se společně na to, co IPTV je, co nabízí běžnému divákovi i filmovým fajnšmekrům a co potřebujete pro sledování filmů ve 4K rozlišení.

Výběr televize

Chytrá televize je vhodná zejména pro lidi, kteří jí budou sledovat často a vyplatí se jim investice do extra funkcí. Dobrá televize by měla mít zvukové výstupy pro domácí kino, které výrazně zlepší jinak často příliš nízkou audio kvalitu televizních reproduktorů. Hledejte také USB porty a dnes už prakticky nutností je minimálně jeden, ale nejlépe více HDMI portů.

Z hlediska rozlišení se filmovým nadšencům vyplatí investovat do televize umožňující Ultra HD neboli 4K. Starší formát Full HD by 4K videa nezvládnul. Zatím sice programy v této kvalitě nejsou až tak dostupné, stává se z něj ale nový standard a cenově už není tak velký rozdíl mezi dobrými Full HD a 4K televizory.

Co je IPTV a proč ji zkusit?

IPTV je označení pro způsob šíření televizního vysílání přes připojení k internetu. Z toho také vyplývá laický název IPTV – internetová televize. Oproti klasickému digitálnímu vysílání či kabelové televizi má IPTV velké množství výhod. Interaktivní prvky internetové televize dávají divákovi mnohem větší svobodu v tom, co a kdy chce sledovat. Máte možnost například přeskočit otravné reklamy nebo si pořad přehrát jindy, než na kdy je podle programu naplánovaný. Kromě vysílání je pro vás dostupná také široká nabídka videoték, v nichž si můžete vybrat z velkého množství filmů i pořadů, které se zrovna nikde nevysílají.

IPTV z vaší televize udělá plnohodnotný nástroj pro mnoho úkonů, které na internetu běžně provádíte. Ovládejte vše od internetového bankovnictví po vyřizování emailů. V neposlední řadě je nutné zmínit možnost si pořady nahrávat a zpětně sledovat bez nutnosti pořizování externích fyzikálních nosičů. Zkrátka IPTV přináší více možností sledování, často ve větší kvalitě než u klasického vysílání a právě tehdy, kdy se to hodí vám.

Internet a 4K rozlišení

Sledování pořadů ve 4K rozlišení je náročné na přenášená data. V případě, že chcete sledovat 4K videa na vaší chytré televizi, je nutné mít dostatečně rychlé připojení k internetu. Zejména pokud chcete sledovat nejen filmy, ale také 4K streamy na Youtube či Twitch. Slušnou rychlostí pro přenos 4K videa je alespoň 25 Mbit/s, rozhodně ale neuškodí, když zvolíte rychlost vyšší. Negativně může sledování v 4K ovlivnit především více zařízení připojených k internetu v jedné domácnosti najednou. Podívejte se na nabídku tarifů pro domácnost a získejte rychlé připojení pro radost ze sledování.