Znáte hlavní výhody WiFi internetu ?

Rozhodování o typu připojení k internetu vám usnadní přehled hlavních výhod bezdrátového připojení prostřednictvím technologie WiFi. V momentě, kdy na vaší adrese máte na výběr více možností, si snadněji vyberetu tu, která bude splňovat vaše požadavky a představy.

Jak probíhá instalace WiFi internetu?

Pokud jste na základě ověření dostupnosti zjistili, že můžete mít doma či v kanceláři náš rychlý WiFi internet, je vhodné si před sdělením jeho kladných vlastností popsat, jak probíhá instalace. Ostatně i ta je sama o sobě důkazem toho, jak jednoduché je připojit se. Instalaci provádíme vždy zdarma.

Nejčastěji instalujeme přijímací anténu přímo na střechu vašeho domu. Důležité je, aby měla anténa přímou viditelnost na nejbližší vysílač. Od přijímací antény následně svedeme kabel do vašeho bytu či kanceláře, kde připojíme WiFi router a zprovozníme vaši vlastní WiFi síť. Připojení internetu na doma realizujeme prostřednictvím technologie 5 GHz, přičemž přijímací anténa má průměr max. 35 cm. V drtivé většině případů však stačí i menší anténa, a to o průměru 14 cm. Napájení je nejčastěji řešeno přímo po datovém kabelu z místa připojení.

Připojte k internetu všechna zařízení

Po instalaci a zprovoznění routeru máte k dispozici vlastní rychlou WiFi síť. Výhodou je možnost snadného připojení dalších zařízení. V dnešní době je nezanedbatelné množství přístrojů od mobilních telefonů po chytré televize vybaveno pro příjem signálu WiFi. Chcete-li je připojit, nemusíte tak složitě řešit instalaci a rozvod kabelů. Jednoduše v nich vyplníte přihlašovací údaje k síti a je hotovo.

Počet najednou připojených zařízení je pouze na vás. Potřebujete k internetu připojit pět počítačů v pěti různých místnostech? WiFi je v podobných případech skvělým a zároveň cenově dostupným řešením. Pokládání kabeláže by se v některých objektech skutečně prodražilo.

Internet v pohybu

Kladné body sbírá bezdrátové připojení také za volnost, kterou uživatelům při využívání internetu poskytuje. Na rozdíl od kabelu můžete být při práci či zábavě v pohybu. Chcete být online na zahradě? Chcete zůstat připojeni při přecházení z jedné kanceláře do druhé? Stačí mít dostatečně silný signál.

WiFi internet jako ideální řešení

Shrnuto a podtrženo, u bezdrátového připojení prostřednictvím technologie WiFi se můžete těšit na bezproblémovou instalaci, vysokou rychlost přenosu a jednoduchou rozšiřitelnost. Připojení nového zařízení k síti je maximálně rychlé bez ohledu na to, zda-li se jedná o stolní počítač, nebo třeba tablet. Pro mnoho uživatelů je WiFi ideálním řešením, a proto neváhejte a objevte jeho výhody i vy.