Wi-Fi a eventy: Online, živě nebo přímo z vaší ložnice

Nechceme nikoho strašit koronavirem a různými omezeními. Faktem ale zůstává, že i přes nemožnost se fyzicky shromažďovat, mnoho kulturních, sportovních či obchodních akcí zvládlo přechod do online prostoru a lze očekávat, že v budoucnu jich tímto způsobem bude probíhat více. Navíc můžeme předpokládat zvýšenou frekvenci tzv. hybridních akcí, ve kterých je přímá fyzická účast části návštěvníků spojena s online přítomností potenciálně masivního publika.

Zapojení Wi-Fi do živých akcí

Konference, přednášky, workshopy a mnoho dalších akcí probíhajících živě dnes už běžně poskytují Wi-Fi připojení návštěvníkům. Vždy je třeba mít na mysli, že pokrytí Wi-Fi v budově nebo v rámci většího areálu by mělo být naddimenzované na základě počtu návštěvníků. Pokud očekáváte 500 lidí přímo na akci a chcete, aby si na kvalitu poskytovaného připojení nestěžovali, připravte se, že zapojeno bude 1000-1500 zařízení. Je samozřejmě možné do určité míry omezit rychlost a nelze očekávat, že na poskytnuté akci bude každý streamovat HD video. Prohlížení webových stránek a vyřizování emailů by mělo ale určitě probíhat u všech bez obtíží.

Ještě důležitější je zajistit stabilní připojení pro hlavní hvězdy, tedy zejména pro přednášející hosty na konferencích. Záloha v podobě externího disku mnohé zachrání, ale nemělo by se jednat o jediný způsob, jak se hosté mohou ke svým slidům dostat. S hybridními akcemi také přichází nutnost zajistit kvalitní živý stream, který vyžaduje jak kvalitní připojení, tak příslušnou audiovizuální techniku.

V případě, že chystáte větší akci, do které chcete implementovat internet, ať už v podobě Wi-Fi sítě pro návštěvníky, nebo současného streamování živého výstupu, tak se obraťte na Airwaynet a vyzkoušejte naše služby pro eventy. Vevnitř nebo venku, velká nebo malá akce, vždycky se postaráme o to, aby internet na vašem eventu fungoval přesně tak, jak potřebujete.

Streamování z domova

Během koronavirové krize došlo i k jisté demokratizaci online eventů. O zajímavé akce přenášené po internetu byl velký zájem a spousta lidí toho využila ke sdílení svých znalostí či uměleckých dovedností přímo ze svého domova. Stačil k tomu příslušný software, lepší mikrofon (který se dnes dá pořídit za pár tisíc korun), webová kamera nebo dokonce pouze chytrý telefon vyšší třídy. A samozřejmě stabilní a dostatečně rychlé připojení k internetu. Pokud vás samotné láká pořádání online akcí, pak vyzkoušejte některou z následujících aplikací, která vám poskytne dostatečné zázemí a spojí vás s velkým množstvím diváků po celém světě:

Zoom

Vítěz boje mezi aplikacemi pro videokonference, ale také šikovný nástroj pro pořádání online eventů až do 10 000 diváků.

6Connex

Nic nemusíte stahovat, vše je dostupné přímo v browseru na jakémkoliv zařízení. Poskytuje spoustu analytických informací, které vám pomohou dokonale zhodnotit úspěch vaší akce. 

WebinarNinja

Opět bez downloadu, se schopností integrovat velké množství jiných aplikací. Existuje jak verze zdarma, tak rozšířená placená varianta.