Tipy pro chytrou domácnost

Když se řekne chytrá domácnost, víte, co si pod tím pojmem vlastně představit? Jedná se o označení pro využití nejrůznějších typů inteligentních zařízení v domácnosti. Ty se v drtivé většině případů neobejdou bez internetu.

 Může se jednat o přístroje, k jejich ž obsluze běžně postačí vypínač (například žárovky a další svítidla), o robotické vysavače, umělou inteligencí ovládané topení, klimatizaci, kamery a další. Ovládání probíhá nejčastěji prostřednictvím mobilního telefonu, počítače, tabletu, využít je možné i hlasové asistenty. Podívejte se, jak začít s přeměnou běžné domácnosti v chytrou.

Chytré žárovky

Osvětlení v domácnosti je jednou ze základních potřeb. U některých typů není jejich ovládání omezeno jen na pouhé zapnutí a vypnutí, ale můžete pomocí vzdáleného přístupu u nich řídit například i nastavení úrovně svícení (tedy jasu), teploty světla, případně i kompletní barevnosti. Ovládat lze samozřejmě jen takové žárovky, které jsou přes vypínač zapnuty a mají tak možnost odebírat proud ze zdroje (elektrické sítě).

 Pokud je vypnete natvrdo vypínačem, nebude již na dálku pochopitelně možné jejich provoz regulovat. Zapínání a vypínání osvětlení v různých místnostech můžete prostřednictvím chytrého ovládání i naprogramovat, jejich rozsvěcení bude poté probíhat automaticky, pokud svým zásahem nastavení krátkodobě nebo dlouhodobě nezměníte. Žárovky je také možné kombinovat do sad a ovládat najednou.

 

Můžete mít i chytré zásuvky

Pokud některé spotřebiče, které máte v domácnosti, ještě nejsou z generace chytrých, můžete je zjednodušeným způsobem ovládat pomocí zásuvek, to znamená, že se teprve při zapnutí zásuvky uvedou automaticky do provozu. To je výhodné v případě, že nechcete ještě jinak plně funkční přístroj zbytečně brzo vyměnit za nový.

U topení oceníte chytrý systém dvojnásob

Toto řešení vám zaručí mnohem větší komfort bydlení a současně pomůže i nějakou tu korunu ušetřit - v zimním období se potom může jednat o docela zajímavý obnos. Při použití termoregulačních hlavic, které jsou na inteligentní systém vytápění napojeny, je vše ovládáno pomocí řízení chytré domácnosti přímo dokonale.

 

Další možnosti, které chytrá řešení nabízejí

K chytré domácnosti patří i televizory, audiosystémy, v poslední době i osobní váhy, vysavače, klimatizace, ovládání žaluzií a rolet, otevírání vrat, neustále přibývají další a další. Jestliže tedy nechcete zaspat dobu, měli byste o chytrém řešení začít co nejdříve také uvažovat.

Pokud chcete v budoucnu "chytrý systém" naplno využívat

Chytrých přístrojů a zařízení přibývá. Abyste mohli naplno využívat výhod chytré domácnosti, je jedním z důležitých kroků i spolehlivé, dostatečně rychlé a především stabilní internetové připojení. Kde si ho pořídit? Jsme osvědčeným a spolehlivým poskytovatelem internetového připojení s nabídkou internetu pro rodinné domy. Zařídíme vše rychle a se stoprocentní funkčností!