Sledování videa s pomalým připojením

Sledování videa a filmů online je stále oblíbenější. Ovšem mnozí uživatelé mají obavy, že s pomalejším připojením to nebude proveditelné, nebo že výsledek bude nekoukatelný. Ale není to tak zlé, stačí jen vědět, jak správně postupovat. Takže jsme pro vás připravili pár rad a triků, jak se i s pomalým připojením na video můžete podívat...

Vhodný prohlížeč je důležitý

Jako nejvhodnější pro sledování videa se jeví prohlížeče s vhodnými kodeky, které je samozřejmě možné i nadále aktualizovat. Za povšimnutí z široké nabídky určitě stojí například oblíbený Firefox nebo populární Chrome.

Nastavit nižší rozlišení

Určitě chcete, aby přehrávání videa bylo co nejplynulejší a proto ještě před spuštěním přehrávání videa nastavte nízkou (případně i úplně nejnižší, záleží na rychlosti připojení) kvalitu rozlišení. Kupříkladu u videí z populárního kanálu Youtube to provedete snadno, stačí vstoupit do záložky NASTAVENÍ (Settings). Prohlížeč si toto nastavení bude pamatovat do té doby, než ho zavřete, později musíte nastavení provést znovu. I při rozlišení 240p nebo 360p bude video sledovatelné a nárok na přenos dat se přitom výrazně sníží.

Komprese pro online přehrávání

Zrychlené načítání je dostupné u videí v HD kvalitě, to bývá někdy zpoplatněno, vám ale bude stačit použít vhodný program pro kompresi v přehrávači. Důležité je i to, abyste nezapomněli před sledováním videa vypnout všechny programy, které momentálně nepoužíváte, tím totiž napomůžete zvýšení výkonu počítače pro zpracování videa v rámci prohlížeče.

Načtení dopředu

Pokud chcete, aby si prohlížeč načetl větší část videa, můžete přehrávání hned po spuštění zastavit tlačítkem PAUSE. Uvidíte, jak se šedivý ukazatel postupu načítání obsahu videosouboru pozvolna zvětšuje (zleva doprava). Pokud dojde až na konec, je načten celý obsah (to je vhodné především pro menší soubory) a přehrávání videa potom bude zcela plynulé.

Když přehrávání "zamrzne"

Pokud se videosoubor správně nenačte, může dojít k tomu, že obraz zmizí nebo zůstane zastavený a dál se nic neděje. Řešením je v takovém případě restart počítače nebo aktualizace prohlížeče.

Když to nejde jinak

V případě, že přehrávání je problematické (při špatném a přerušovaném přenosu dat), může být nouzovým řešením stažení a uložení celého videosouboru na pevný disk a následné přehrání pomocí běžného přehrávače.

Úplně optimální řešení

Chcete-li se komplikacím při sledování videa vyhnout, je po ruce jednoduché a skvělé řešení - pořiďte si kvalitní připojení s odpovídající přenosovou rychlostí. Nemusí to být nijak drahé a budete spokojeni nejen při sledování filmů, ale i při posílání či stahování objemnějších souborů, prohlížení webových stránek s náročnou grafikou nebo při hraní online multiplayerových her. Jak na to? Objevte internet na doma od Airwaynet, vyberte si vhodné připojení s odpovídající rychlostí za přijatelnou cenu a je to!