Rychlost internetu Airwaynet v lednu 2017

Rychlost připojení od Airwaynet narostla v lednu 2017 meziročně o + 18% a v porovnání s prosincem 2016 o + 3%.Na srovnání níže je vidět, že je náš internet nejen plně konkurenční se stále velmi rozšířenými pevnými linkami tzv. xDSL připojením, ale dokonce ještě rychlejší! 

Rádi bychom také zmínili pár slov o specifikách takového měření rychlosti. Rychlost Vašeho připojení je totiž velmi závsilá na tom, zda-li měříte přímo přes kabel, který máte zapojený do portu Vašeho počítače a nebo přes mnohem oblíbenější bezdrátové šíření signálu po vašem bytě/domě, skrze WiFi router (nezávisle na typu Vašeho připojení). Pakliže totiž měříte rychlost prostřednictvím WiFi routeru, můžete naměřit rychlost klidně i o 50% nižší než udává Váš aktuální tarif. To platí spíše u vyšších tarifů (od 30 Mbs), u těch nižších odchylka zpravidla nebývá tak velká. Důvodem je často zarušení Vašeho signálu z routerů od Vašich sousedů. Dalšími okolnostmi, které mohou mít vliv na rychlost připojení jsou i vzdálenost počítače od routeru nebo pevné překážky jako jsou zdi.

Tomu můžete alespoň z části předejít výměnou stávajícího wifi routeru na takový, který pracuje i v pásmu 5 GHz (nabízíme za cca 1500 Kč) nebo pro dopokrytí v částech domu nebo bytu, kde je signál nedostatečný, můžete použít tzv. powerline, což je zařízení, které se zapojuje do klasických  zásuvek a po elektrických rozvodech se pak kromě elektrické energie přenáší také datové pakety.

Udělejte si schválně malý test a zkuste si změřit rychlost Vašeho připojení nejprve přes wifi a pak přes kabel. Uvidíte jaký bude rozdíl. Pakliže budete chtít svou domácí síť optimalizovat tak, aby se nerušila s ostatními, neváhejte nás kontaktovat na 245 00 65 65 a my rádi Vám pomůžeme!

Rychlost našeho připojení je nadprůměrná i mezi WiFi poskytovateli v Praze!