Proč chtít neomezený internet

S tím, jak rostou objemy dat, které se přes internet přenášejí, přímo úměrně vzrůstá i zájem o neomezené internetové připojení. Proč nekoukat na množsví přenesených dat a jaké připojení bude vaší domácnosti maximálně vyhovovat?

Internet bez hranic – jinak to nejde

Před lety byl omezený internet v domácnostech zcela běžný a většina lidí si s ním vystačila. Tento typ připojení nastavuje určitou horní hranici množství dat, která je možné přenést.

Limity se obvykle liší pro download (tedy pro příchozí data, stahování apod.) a upload (data nahrávaná uživatelem na internet).

Zatímco dříve se běžný uživatel do limitů obvykle snadno „vešel“, situace ve světě moderního internetu je zcela odlišná. Objem dat, která jsou přenášena mezi sítí a uživatelem, roste obrovským tempem. Uživatelé chtějí video ve vysokém rozlišení, baví je sledovat streamy a stahují si aktualizace her.

K čemu je neomezený internet potřeba?

Možná byste sami sebe ani nezařadili mezi náročnější uživatele a pochybujete, jestli má pro vás neomezené připojení vůbec význam. V dnešní době však nedostatky skryté v omezeném připojení poznají velice rychle i lidé, kteří používají internet pouze k základním úkonům.

Přenos dat probíhá soustavně. Nejedná se pouze o přímé stahování souborů uživatelem. Data odebírá prakticky každý web, který otevřete. S postupem času jsou weby na spotřebu dat stále náročnější.

Když nechcete počítat megabajty

Data mizí při načítání obrázků, obrovské objemy dat spolyká prohlížení videí. Čím vyšší je kvalita a délka videa, tím je logicky vyšší i úbytek dat z omezeného balíku. Stačí si pustit internetové zprávy – křivka přenosu dat vyskočí a vy se pomalu ale jistě přiblížíte k vyčerpání limitu. Následuje zpravidla velmi radikální omezení rychlosti připojení. V tu chvíli se internet stává pomalým a prakticky nepoužitelným.

Nejenom samotné brouzdání na sítí, stahování různých dat nebo sledování videí zahýbe s limitem omezeného připojení. Své si ukrojí také samotný operační systém, který zpravidla automaticky stahuje aktualizace, aby mohl bezpečně a bezchybně fungovat. Podobně se ale mohou chovat i další programy a aplikace, které se aktualizují na novější a novější verze.

Neomezené připojení patří do každé domácnosti

Ještě donedávna byl omezený internet dostačující alespoň u mobilních připojení na chytrých telefonech, ale to již také neplatí. Poptávka po internetu bez limitů je naprosto pochopitelná a oprávněná. Pokud tedy chcete využívat domácí internet, aniž byste se museli bát, kdy narazíte na datové dno, nabízí se jednoduché řešení v podobě neomezeného internetu od Airwaynet.

Vybrat si můžete z řady tarifů s rychlostí od 10 Mb/s po 50 Mb/s. Všechny tarify Airwaynet jsou poskytovány bez jakéhokoli datového omezení. A přesně to je základní předpoklad toho, že se na internetu jen tak nudit nebudete.