Pozor na podvodné nabídky internetu

Zazvoní nebo zavolají a nabídka vypadá fantasticky

Každý rád ušetří nějakou korunu, jistě s tím budete souhlasit. Ovšem ačkoli někdy je nabídka lákavá, nakonec byste se mohli dostat do nežádoucí situace. Když tedy zazvoní podomní obchodník, nenechte si vykládat pohádky a nejprve si ověřte, koho vůbec zastupuje a jaké má oprávnění. Rychlý vodopád slov, mezi nimiž se nejčastěji střídá "výhoda" a "sleva" s "bonusem" může být první známkou toho, že nabídka je prapodivná a každopádně si vždy ponechte čas na rozmyšlenou. Pokud si zapíšete jméno prodejce a název nabízené firmy i služby, můžete si vše ověřit na internetu a získat bližší informace. Tito obchodníci se nezaměřují jen na starší osoby, oslovují často kohokoli z libovolné věkové i sociální skupiny.

Úžasná nabídka, která je ale časově omezená

To samé platí i pro případ, že se vám ozve z neznámého čísla jakýsi operátor, představí se jménem známé či pro vás úplně neznámé společnosti a začne se vyptávat na četnost vašich hovorů, využívání internetu a výši plateb i spokojenost se stávajícím poskytovatelem. To bývá potom odrazový můstek k nabídce, v níž vyjmenuje vedle neuvěřitelně nízkých poplatků také úžasně výhodný tarif a spousty vedlejších bonusů, načež vás většinou upozorní, že nabídka je časově omezená a tudíž váháním a případným ověřováním byste mohli o tu skvělou příležitost přijít.

V takovém případě si ji raději skutečně nechte uniknout, protože nepřijdete o nic světoborného, jen operátor v call-centru o svůj bonus za sjednaný obchod. Tyhle narychlo a "horkou jehlou" šité smlouvy jsou většinou, stejně jako během několika minut vyřízené smlouvy a podepsaní s podomními obchodníky, nejčastěji cestou do problémů. I tyhle smlouvy sice můžete zrušit, ale nebývá to snadné ani jednoduché.

Past v podobě agregace nebo datového limitu

Výhodné se mohou zdát nabídky, u nichž je nízké ceny dosaženo za cenu velmi vysoké agregace, ovšem z takového připojení byste se asi moc neradovali, najednou by internet výrazně zpomalil a ve špičkách, kdy je připojen větší počet zákazníků současně, by to bylo přímo k uzoufání. Pozor tedy na agregaci, je na smlouvě vždy uvedena, ale často nepatrnými písmenky a někde až dole pod čarou!

Totéž platí i o datových limitech, po jejich vyčerpání přestane být levná služba zajímavá a současně i levná, protože najednou musíte pro další připojení kupovat balíčky dat, takže se nakonec nevyplatí. Objem dat si tedy hlídejte, nejlepší je samozřejmě neomezený, potom vás větší množství stažených dat nezaskočí.

Jaké řešení doporučit?

Jednoznačně si vybírejte podle své potřeby a zvažujte, jaké připojení vám bude nejlépe vyhovovat. Zvolte kvalitního, solidního a férového poskytovatele, který zaručuje opravdu dobré připojení s odpovídající rychlostí, kde si můžete vybrat z různých variant připojení. Jako třeba u Airwaynet! K výhodám patří i pořizovací náklady zdarma, platíte totiž jen měsíční paušál bez dalších jednorázových doplatků. K vybraným tarifům obdržíte zdarma Wi-Fi router včetně bezplatné instalace, k dispozici je i non-stop fungující technická podpora.