Ochrana proti malwaru a dalším hrozbám

Nasadili jsme nový ochranný systém, díky kterému síť Airwaynet a klienty chráníme proti činnostem malwaru a jeho infekcím. Jak celý systém funguje a jaké vám přináší výhody?

Malware čeká na příležitost

Prakticky každý uživatel internetu se dříve či později stane terčem útoku škodlivého kódu – tzv. malwaru. Ten chce zpravidla získat kontrolu nad napadeným počítačem pro jeho pozdější podvodné zneužití. Některé typy malwaru monitorují uživatelem navštívené webové stránky, těží kryptoměny, otevírají okna s nevyžádanou reklamou a celkově komplikují uživatelům život. Bohužel se malware do počítače nemusí vždy dostat jen kvůli neopatrnosti uživatele. Na vině mohou být také bezpečnostní chyby prohlížeče a operačního systému, které nelze v některých případech ovlivnit.

Síťová bezpečnost na prvním místě

Protože je pro nás síťová bezpečnost na prvním místě, nasadili jsme do sítě Airwaynet nových ochranný systém Whalebone. Ten zajišťuje ochrana na úrovni DNS překladu a shromažďuje informace o bezpečnostních incidentech na globální úrovni. Společně s ochranou na straně uživatele v podobě používání antivirových programů a instalace pravidelných aktualizací se jedná o efektivní způsob, jak zabránit záškodné činnosti malwaru v zařízení. Whalebone blokuje škodlivý DNS provoz ze stanic uživatelů internetu Airwaynet a tím omezuje šíření různých mallwarů a jiných PC infekcí.

Upozorníme vás, když je něco v nepořádku

Díky novému ochrannému systému vás dokážeme upozornit v případě, kdy je vaše zařízení napadeno malwarem a generuje nevyžádaný tok dat. Odstranění malwaru je ve vašem vlastním zájmu, protože malwar reálně ohrožuje vaše soukromí, vaše data a zároveň může zpomalovat jak vaše zařízení, tak vaše připojení k internetu. V rámci zákaznické podpory se na nás můžete kdykoliv obrátit a my vám poradíme, jakým způsobem postupovat.

Pro bezpečný a rychlý internet

Ochranný systém je aktivní pro všechny zákazníky Airwaynet. Nemusíte nic instalovat či povolovat. Implementace ochranného systému Whalebone je dalším krokem Airwaynet k bezpečnějšímu, rychlému a bezproblémovému internetu, na který jsou naši zákazníci zvyklí.