Nejvhodnější internetové připojení pro živnostníky

Práce z domova už dnes není pro mnoho lidí jenom občasným luxusem, ale zcela běžnou realitou. Poslední měsíce tvrdě otestovaly připojení mnoha firem a zejména živnostníků, kteří se na online vyřizování zakázek musí nyní spoléhat ještě víc než kdy předtím. I když tedy pracujete sami na sebe, nemůžete si dovolit fungovat bez pravidelné komunikace se zákazníky a spolupracovníky. K tomu je potřeba zázemí stabilního a spolehlivého připojení k internetu.

Rychlost potřebuje rezervu

Rychlost internetového připojení by neměla být volena podle nejnižší možné hranice vašich potřeb. Vždy počítejte s tím, že časem se nároky na rychlé připojení budou zvyšovat. V mnohém záleží na konkrétním oboru, ve kterém podnikáte, ale nemyslete si, že se můžete spoléhat na nejlevnější možná řešení. Zejména pokud internetem potřebujete pokrýt větší plochu než malý byt.

Nezapomínejte také, že při práci z domu nebýváte během dne jediní, kdo se na internet připojuje. Herní konzole, chytré telefony, chytré televize a mnoho dalších zařízení běžných v dnešní domácnosti si mezi sebou musí připojení dělit. Výsledkem pak může být výpadkovost nebo nedostatečná rychlost i pro běžné činnosti. Zejména pokud patříte k lidem, kteří pracují s HD videem či fotografiemi a musí svoje výsledky posílat ke zhodnocení, neberte žádné připojení pod 50 Mb/s. Vždy se rozhodně dívejte jak na rychlost stahování (downloadu), tak na rychlost odesílání (uploadu)

K čemu je dobré připojení potřeba?

Živnostníkům dnes už nestačí jenom občas zkontrolovat email. Kvalitní internet je základem pro úspěšné podnikání, při kterém dnes mimo jiné potřebujete:

  • Pravidelné videokonference: Udržování komunikace přes Zoom, Skype či další nástroje pro pořádání videokonferencí teď už velmi často nahrazuje klasické schůzky. Nikdo s vámi ale nebude chtít dlouze cokoliv řešit, pokud se každou chvíli odpojíte od hovoru nebo vám kvůli nedostatečné rychlosti nebude ani pořádně rozumět.
  • Práce s online nástroji a úložišti: Těžko pracovat v cloudu, pokud se k němu nemůžete připojit. Společné sdílení souborů a jejich zálohování online už mnohokrát zachránilo uživatelům kůži. V případě, že pracujete s online nástroji a nemáte dostatečně stabilní připojení, může se z vaší práce stát pekelné mučení a dokonce hrozí, že některé plody vaší práce nadobro ztratíte.
  • Bezpečnost při práci s daty: Nespoléhejte se na veřejnou nebo nezabezpečenou Wi-Fi, i když má slušný signál a můžete se k ní připojit z domova. Nikdy si nemůžete být skutečně jistí, že vaše osobní data jsou opravdu v bezpečí. Investice do dobrého připojení vás tedy ochrání před velkými nepříjemnosti.

Internet pro živnostníky

Hledáte výhodnou nabídku internetu, která bude šité na míru vašemu byznysu? Vyzkoušejte náš tarif pro živnostníky, díky kterému získáte přesně takové připojení, které odpovídá vašim potřebám. I ten sebemenší byznys dnes potřebuje být online, takže se nenechte připravovat o příležitosti kvůli pomalému a nestabilnímu internetu.