Nejlepší streamingové služby

Klasické televizní stanice již nějakou dobu prohrávají boj se streamingovými službami. Není se co divit – streamování filmů a seriálů je mnohem pohodlnější. Nemusíte se spoléhat na televizní program a sami si vyberete, na co zrovna chcete koukat.

Streaming, zejména v opravdu dobré kvalitě, však vyžaduje dobré připojení. To je ale naštěstí dnes už běžně dostupné. Pojďme se tedy společně podívat na hlavní streamingové služby a důvody, proč si je pořídit.

Král všech streamů

Netflix se stal synonymem pro streamingové služby a určitě si to zaslouží. Hlavním tahákem je obrovský výběr populárních filmů včetně české klasiky (např. Adéla ještě nevečeřela či Svěrákovské komedie, pohádky i dramata) a hlavně pak originální produkce přímo od Netflixu. Nejnovějším hitem je korejský seriál Hra na oliheň, který si diváky získal děsivou atmosférou a brutálním příběhem.

Nejlepší volba pro filmové maniaky

HBO vždy představovalo prémiový kanál, na kterém se objevovaly filmové trháky s předstihem. Platí to určitě i o jejich streamingové službě HBO Max, kde najdete nejnovější filmy někdy dokonce souběžně s jejich premiérou v kinech. Filmoví fanoušci si tak mohou užít například blockbustery jako Godzilla vs. Kong, Wonder Woman a nadcházející Matrix Resurrections.

Princezny i světelné meče na jednom místě

Máte doma děti, nebo si rádi sami užíváte výlety do fantastických míst na televizní obrazovce? Disney+ je právě pro vás. Kromě nezapomenutelných pohádek si můžete užít všechny filmy a seriály z prostředí Star Wars či marvelovského světa superhrdinů. Disney+ se na první pohled může zdát jako trochu omezená volba, ale šířka jejich obsahu je opravdu slušná a každý si zde něco najde.

Filmy i hudba k tomu

Amazon Prime Video se v mnohém podobá Netflixu, i když u nás zatím nemá tak velkou uživatelskou základnu. Hlavní výhodou této služby je fakt, že kromě video obsahu (kombinace klasických filmů a vlastní produkce Amazonu) získáte přístup i k velké hudební databázi či k živým sportovním přenosům.

Náš tip pro fanoušky sportu

Když už jsme u toho sportu, musíme se aspoň krátce zmínit i o nejlepší volbě pro české sportovní nadšence. Eurosport Player nabízí živé přenosy i záznamy, včetně spousty z nich s českým komentářem.

Streaming bez problémů

Při pořizování internetového tarifu myslete na to, že v domácnosti bude online velké množství lidí. Zvolte tedy vyšší rychlost, pokud máte v plánu sledovat filmy bez trhání a otravného přerušování. Ke spoustě tarifů si dnes můžete také pořídit internetovou televizi IPTV, která poskytuje velké množství výhod oproti analogovému vysílání. Jedná se o dobrý doplněk k výše zmíněným streamingovým službám nebo variantu pro lidi, kteří nepotřebují nic jiného než větší pohodlí při sledování normálních televizních programů.