Návod pro živnostníky - jaký internet si vybrat?

Téměř žádný živnostník se dnes bez internetu neobejde, ačkoli míra využití internetového připojení se liší dle profese a oboru. Podívejte se na praktické tipy, jak připojení z pohledu OSVČ vybrat. 

Výběr vhodného připojení se řídí nejen rychlostí a cenou, ale také spolehlivostí a kvalitou případné podpory. Pro mnoho živnostníků je nepředstavitelné, že jim internet na několik hodin přestane fungovat. Vždyť v dnešní době většina komunikace se zákazníky probíhá právě online.

Rozdíly v požadavcích jsou velké

Zaostřete vždy na poskytovatele, který je seriózní a má dobré reference od zákazníků, nabízí i zákaznickou podporu a je ochoten přizpůsobit se vašim požadavkům. Provoz se značným objemem odesílaných i přijímaných dat vyžaduje rychlé připojení. Chcete-li mít opravdu to nejlepší, zamyslete se nad variantou internetu pro živnostníky, kterou je garantované internetové připojení. Je sice o něco dražší, ale nabízí maximální uživatelský komfort.

 

Pokud naopak při svém podnikání využíváte připojení jako běžný uživatel, nemusíte investovat do garantovaného internetu a vystačíte si se základními připojením. Určitě vám ale bude v první řadě záležet na tom, aby bylo bez výpadků a stabilní. Pokud platíte příliš mnoho, odhodlejte se ke změně poskytovatele. Stejně tak přemýšlejte o přechodu v případě, kdy vám stávající firma nedokáže nebo nechce vyhovět ve vašich požadavcích. Není to nic složitého.

Na změnu není nikdy pozdě

Změnit poskytovatele internetu není nic složitého. Když se rozhodnete přejít k Airwaynet, postačí ukončit stávající smlouvu formou odstoupení od smlouvy. Napřed si musíte ověřit, zda máte stávající smlouvu uzavřenou na dobu určitou, nebo neurčitou.

 

  • Jedná-li se o smlouvu na dobu neurčitou, lze ji většinou zrušit snadno - podáním výpovědi smlouvy na internet. Výpovědní doba činí standardně 30 dní, dejte si ale pozor na různé skryté poplatky, které se k výpovědi někdy vážou. Vše musí být ve smlouvě uvedeno.
  • Někdy se poskytovatelé internetu snaží však zajistit, aby klienti využívali jejich služby po určitou dobu a uzavírají proto s klientem smlouvu na dobu určitou, u níž se předpokládá, že ji neukončíte před sjednaným datem. Pokud byste chtěli smlouvu vypovědět dříve, musíte zpravidla zaplatit smluvní pokutu. Změna poskytovatele internetu tak bude muset chvíli počkat. Po uplynutí doby sjednané ve smlouvě už jen stačí oznámit poskytovateli, že o prodloužení smlouvy nemáte zájem. Určitě tak ale učiňte písemnou formou.

 

Proč právě Airwaynet?

Jsme poskytovatelem s tradicí, zkušenostmi a technickým zázemím. Nabízíme svým klientům internetové připojení s technickou podporou, bezplatnou instalací i zprovozněním. Pokud máte ale své vlastní představy o tom, co byste vyžadovali, je možné připravit nabídku přímo na míru podle konkrétních potřeb. Airwaynet je správná volba nejen pro živnostníky.