Kdy se může stát, že internet neprojde zdí?

Ačkoliv se internetové připojení neustále vyvíjí a zdokonaluje, čas od času může dojít k problémům. Ty se mohou týkat i nedostatečného signálu v rámci jedné domácnosti. Kdy nemusí internet dosáhnout do vašeho zařízení přes zdí? Je potřeba se s těmito problémy seznámit, abyste věděli, jak je lze následně opravit.

Na správném místě

 Připojení k internetu ovlivňuje několik faktorů. Máte router v jiné místnosti než počítač nebo notebook? Zamyslete se nad jeho umístěním. Jestliže si ho nemůžete umístit přímo do místnosti se zařízením, soustřeďte se alespoň na to, jak router umístit co nejefektivněji. Zem pro toto zařízení není rozhodně tím správným místem. Máte-li wifi router na chodbě, zkuste ho položit na komodu nebo skříňku.

 

Dalším důvodem, proč je síla signálu nedostatečný, může být elektronika. Vedle routeru by neměla být umístěna televize nebo jiná elektronika. Wifi router by měl mít své místo. Třetí příčinou, proč signál slábne, bývá kov, tlusté zdi nebo jiné rušiče. Zde platí jednoduché pravidlo. Čím více překážek stojí mezi zařízením a připojením, tím horší signál budete mít. Nesmíte se poté divit, že vám vaše internetové připojení neprojde zdí.

Co dělat, když mám problémy s připojením v jedné místnosti?

 V předchozích odstavcích jsme vám uvedli negativní faktory týkající se internetového připojení včetně rychlého řešení. Co ale dělat, když vám internetové připojení nefunguje pouze v jedné místnosti? Problém je svým způsobem velmi podobný, jež byl uveden výše. Místnost mohou ovlivňovat různé negativní faktory. Je možné, že se problém nachází v tlustých zdí, se kterými nemáte možnost nic udělat. Jaké se v tomto případě nabízí řešení? Prvním ideálním řešením je zesilovač. Ten vám pomůže zlepšit signál routeru a tím zvýšit šanci na to, že se v dané místnosti k internetu připojíte. Jestliže tento problém první tip nevyřeší, co takhle navrtat malou dírku do jedné zdi a skrz tuto dírku přetáhnout kabel, jež napojíte přímo do svého zařízení? Posledním tipem, který lze vyzkoušet, je přeladění na frekvenci 5 GHz. Důležité je, aby vaše zařízení tuto síť podporovalo. Máte-li starší zařízení, nezbývá vám nic jiného než zůstat u 2.4 GHz sítě s menší průchodností. Pokud vaše zařízení ovšem nový standard podporuje, bude vaše internetové připojení stabilnější, rychlejší a dostupnější.

 

Minimalistické bydlení a lofty internetu nahrávají

 Na závěr je dobré zmínit, že mimo jiné internetovému připojení vadí také velké množství zdí, nábytku, záclon, květin a dalších dekorací. Nejenom tlustá zeď tedy může být problémem. To platí jak o negativních faktorech, tak o problému, proč se v jedné místnosti nedokážete připojit k internetu. Vyzkoušejte prostor kolem routeru vyklidit a volte dražší (ale kvalitnější) modely, které disponují více anténami s možností úpravy jejich směřování. Díky tomu získáte nad šířením signálu ještě lepší kontrolu.