Je Wifi internet stabilní?

Využívání Wi-Fi připojení má své nesporné výhody. Odpadají kabely, zvyšuje se i rychlost bezdrátových sítí, zprovoznění Wi-Fi routeru je otázkou chvilky, s dobrým připojením je Wi-Fi síť spolehlivá a stabilní.

Ovšem najdou se i situace, kdy si říkáte, zda by bývalo nebylo lepší využít ethernetové připojení prostřednictvím kabelu, protože někdy může dojít u bezdrátového přenosu ke ztrátě stability, a to jako naschvál vždy v momentě, kdy se to nejméně hodí.

Věčný souboj kabelového připojení s Wi-Fi

Kabelové připojení je prověřenou a vyzkoušenou zárukou kvality ve spojení s maximální stabilitou. Nepředstavujte si, že budete muset mít kabel zapíchnutí v notebooku. Kabel představuje pouze technologii přenosu internetu k vám domů, kde již můžete mít klasický router s Wi-Fi. Bezdrátové připojení doma si tak užijete i v momentě, kdy máte tzv. kabelový internet.

Kde si vybrat?

Určitě tedy pro vás bude na prvním místě volba seriózního poskytovatele, který staví na první místo v pomyslném žebříčku služeb zaručenou kvalitu a spolehlivost. Airwaynet nabízí kvalitu na vlastní optické síti za rozumnou cenu. K vyšším rychlostním tarifům, od kterých vyžadujete stoprocentní spolehlivost a stabilitu, přidáváme i vysoce kvalitní router zcela zdarma. U Airwaynet vám odpadá práce s instalací routeru, firemní technik vám ho totiž v rámci služby nastaví a navíc zcela zdarma!

Vývoj jde stále vpřed mílovými kroky

Rychlé optické sítě se stále rozšiřují a díky novým standardům i technologiím se zvyšuje i kvalita bezdrátového připojení, takže můžete využívat připojení s parametry, o nichž se vám ještě před pár roky ani nesnilo. Internet ale není jen o rychlosti, spolehlivost a stabilita jsou důležité faktory, kterým byste měli věnovat zvýšenou pozornost.

Když jde o stabilitu

Právě stabilita je parametrem, na který byste měli u internetového Wi-Fi připojení zaměřit svou pozornost. Důležitá je latence (neboli odezva), která ukazuje, jak dlouho trvá komunikace vašeho zařízení s internetovými servery. Vyšší latence může působit nepříjemné problémy například při videohovorech nebo při hraní multiplayerových online her.

Další hodnotu, které byste měli věnovat pozornost, je JITTER (kolísání latence), právě kontrola hodnoty jitteru často pomůže zobrazit skutečnou stabilitu připojení. K měření hodnot je na internetu dostupné velké množství šikovných nástrojů, které zobrazí i další důležité hodnoty. vyzkoušejte naše měření rychlosti internetu.