Jaký internet zvolit do restaurace?

V restauracích a kavárnách je dnes veřejný internet samozřejmostí a zákazníci s ním napevno počítají. Jaké řešení je tedy vhodné a jaké parametry by mělo mít internetové připojení pro restauraci?

Dostatečně rychlé a spolehlivé připojení patří ke komfortu vybavení, když jsou zákazníci spokojení, přijdou znovu a podnik doporučí i dalším. Vhodně vyřešený dostupný internet podporuje pozitivně provoz podniku. Navíc je internetové připojení potřeba i k provozu EET pokladen.

Určitě to bude Wi-Fi

Návštěvníci restaurací, kaváren a dalších podobných zařízení využívají internetové připojení pomocí mobilních zařízení, takže je třeba zprovoznit Wi-Fi síť, která bude v prostorách gastronomického zařízení. Ta je vhodná pro připojení mobilních telefonů, tabletů i notebooků. Vždyť dříve tak častý dotaz na dostupné internetové připojení hned po příchodu už mnozí zákazníci ani nepokládají, protože to považují za samozřejmost. Což ale neznamená, že by na dveřích nebo venkovní tabuli nemělo být uvedeno, že v podniku je dostupné internetové připojení zdarma. Připojení je někdy řešeno jako zaheslované a v takovém případě můžete zamezit tomu, aby připojení využívaly i jiné osoby, než jsou vaši zákazníci.

Oddělené sítě pro bezpečný provoz

Pokud budete poskytovat přístup k internetové síti ve veřejném prostoru prostřednictvím Wi-Fi a současně ji používáte i pro soukromé s vnitropodnikové účely, určitě vás zajímá, jakým způsobem obě sítě oddělit a zabezpečit.

 Pokud si pořídíte router, který umožňuje provozovat dvě oddělené sítě, získáte tak kromě dvou nezávislých sítí i dva identifikátory, dvě jména a dvě SSID. Zabudovaný firewall potom spolehlivě zabrání tomu, aby uživatelé jedné sítě (tedy veřejné) jakýmkoli způsobem mohli nahlížet do té druhé. Ochrana citlivých firemních dat tak bude zajištěna.

Vybrat si spolehlivého poskytovatele

Každopádně se vyplatí vybrat si spolehlivého poskytovatele s dobrým technickým zázemím a zkušenostmi v oboru. Airwaynet služby se zaměřením připojení pro restaurace a hotely má přímo v nabídce. Pomůžeme vám vybudovat vhodnou veřejnou Wi-Fi síť pro zákazníky a současně poradíme i s výběrem vhodného kvalitního systému EET pokladen. Ušetříte si tak starosti i drahocenný čas. Navíc se můžete spolehnout, že vše bude fungovat přesně tak, jak má.