Jakou potřebujete rychlost stahování?

Zjistili jste, že potřebujete stahovat stále větší objem dat, když provedete srovnání s minulými roky? Není to nic překvapujícího, tendence stoupající spotřeby dat je celosvětová, nejste tedy žádnou výjimkou a nemusíte přemýšlet, zda není náhodou něco špatně. Naopak, pokud stahujete více dat než loni nebo předloni, je vidět, že držíte krok s dobou. Jak na další pokrok připravit i vaše internetové připojení?

Zvyšuje se datová náročnost

Skutečnost, že dochází ke zvýšenému požadavku na rychlost downloadu (stahování dat) je dána mnoha faktory. Stačí, když si prohlížíte webové stránky a najednou je potřeba stažených dat výrazně vyšší, než byla před rokem. Jejich velikost se totiž v závislosti na náročnější grafice a zvýšené kvalitě použitých obrázků zvětšila v průměru až o 25 %, jak dokazují nejnovější statistiky. Největší vliv na to má nárůst velikosti fotografií a doprovodných obrázků, u níž došlo k posunu z průměru 372 kB na současných 451 kB, což nejspíš není konečný výsledek.

Ovšem na nárůstu velikosti webových stránek se podepisuje například i Java Script, což je nejspíš ovlivněno nástupem HTML 5. Navíc se zvýšil o obsah kaskádových stylů (CSS) o 25 % - ačkoli se jedná na první pohled jen o poměrně malý počet dat, v celkovém objemu se projeví.

Konec technických záležitostí. Z pohledu uživatele jde stejnak o to, aby neztrácel čas. Už jen na načtení běžných webových stránek určitě nechcete čekat, tudíž byste měli nejspíš zapřemýšlet o tom, že se vyplatí opravdu rychlé připojení. Naše nabídka tarifů vám přináší výhodnou cenu připojení a rychlost, se kterou budete stále držet palec na tepu současného internetu! Kdo chce být v obraze. raději si pořídí opravdu kvalitní připojení, u kterého je zaručena i dostatečná rychlost uploadu (nahrávání dat). Dávno už se totiž na internetu nejedná jen o odesílání souborů. Zrychluje doba, musíte jednoduše zrychlit taky!

 

Pár příkladů pro lepší orientaci

  Činnost

  Pomalý tarif (10 Mb/s)

  Rychlý tarif (50 Mb/s)

  E-mail s grafikou, například newsletter     

  1 až 3 sekundy

  Ihned

  Náročnější webová stránka

  5 až 10 sekund

  1 až 2 sekundy

  Poslech hudby online

  Při vysoké kvalitě občasná pauza na načtení obsahu

  Plynulý poslech

  Sledování online HD videa

  O občasným přerušením po dobu až několika desítek sekund      

  Plynulé, bez problémů     

  Stažení souboru cca 700 MB

  Cca 10 minut

  Cca 2 minuty

  Stažení souboru cca 2 GB

  Cca 50 minut

  Cca 5 minut

 

U filmů je žádoucí HD kvalita

Pokud sledujete online nejrůznější videa (například na Youtube nebo dalších kanálech), stahujete datově objemná videa nebo například posloucháte hudbu online, bez stabilního a svižného připojení se neobejdete. Při online sledování nebo poslechu je dvojnásob důležité, aby nedocházelo k přerušování kvůli pomalému downloadu. Určitě jste zaregistrovali, že především velikost videosouborů na internetu se v poslední době značně zvětšila. Je to dáno tím, že servery jsou mnohem výkonnější a mohou díky větší kapacitě pojmout i značně větší objem dat. Tudíž se přispěvatelé snaží nabídnout video i hudbu ve vysoké kvalitě.

Rychlý download i upload je čím dál tím víc zapotřebí. Standardem začíná být video s rozlišením 4K a hudbu plnou šumu dnes při streamování také již nikdo nechce poslouchat. Neváhejte zrychlit a vybrat si tarif, který vás nebude zdržovat.