Jak zlepšit WiFi signál v domě a kancelářských budovách

Problémy s bezdrátovou sítí potkají čas od času každého v domácnosti i ve větších kancelářích. Spousta bezdrátových sítí totiž ztrácí na rychlosti a uživatel si toho rychle všimne, například při sledování streamovaných videí. Při práci ve větším kancelářském komplexu to může omezit produktivitu lidí. V každém případě je pomalá nebo vypadávající síť nepříjemným společníkem pro každého, kdo pracuje pomocí internetového připojení. Poradíme vám několik tipů a triků pro zlepšení stability bezdrátové sítě.

Vyberte správné umístění routeru

Pokud jde o rodinný dům, je ideální umístit router co nejvíce do středu budovy. Odtud bude bezdrátová síť dosahovat do největšího počtu pokojů. Případně je možné umístit router tam, kde se nejvíce používají počítače potřebné pro práci. V tomto místě bude signál nejsilnější a připojení nejstabilnější.

V kancelářské budově budou pravidla obdobná. Stejně, jako v obytném domě, i zde je dobré umístit router do středu kancelářských prostor. Pokud se jedná o větší komplex, jistě bude potřeba propojit několik routerů nebo použít opakovače, aby signál byl co nejlepší v celé budově. U větších komplexů se nebojte investovat do kvalitních routerů s velkým dosahem.

Pozor na rušivé elementy ve stavbách

Nejčastějším rušivým elementem po zapojení domácího internetu je samozřejmě tlustá stěna či podlaha. Přes ně může mít bezdrátový signál problém projít, kvůli čemuž může uživatel zaznamenat pomalý internet nebo rovnou výpadky systému. Rušit signál ale mohou také různé kovové konstrukce ve stěnách a podlahách. Je proto lepší neumisťovat router přímo na zem a ke stěně, kde mohou tyto kovové konstrukce kazit kvalitu internetu.

Vyměňte klasickou anténu za směrovou

Pokud umisťujete routery na kraj budovy, budou běžné antény vysílat signál také ven. Některé routery ale umožňují vyměnit antény za směrové a tím určit, kam bude signál směřovat. U větších prostor tak klidně můžete umístit routery do rohů a nasměrovat antény do středu, čímž v prostoru zajistíte kvalitní a silné připojení.

Změňte kanál bezdrátové sítě

Routery mohou bezdrátové sítě vysílat na několika různých kanálech. Pokud máte pocit, že vaše síť je něčím rušena, vypadává nebo je internet pomalý, můžete změnit kanál routeru v nastavení. Změnit můžete také frekvenci, na které router vysílá. Nejčastěji se používá bezdrátová technologie 802.11 g s frekvencí 2,4 GHz. Tato frekvence se ale používá u dalších zařízení, jako jsou telefony, dětské chůvičky nebo ovládání dveří garáže. Naše routery ale podporují také technologii 802.11 n, která pracuje v širším pásmu a vyhne se tak rušení od ostatních zařízení.

Nechte si vše nastavit odborníky

Při zapojování internetu vám samozřejmě se vším poradíme a pomůžeme vám nastavit domácí i firemní síť k vaší spokojenosti. V případě potřeby doporučíme více routerů nebo opakovače, aby internet dosahoval do všech částí budovy.