Jak vybrat vhodného poskytovatele internetu pro eventy

Pořádáte festival, společenskou akci nebo třeba svatbu a chcete hostům dopřát prvotřídní internetové připojení? Přinášíme vám stručný přehled o tom, na co si dát při výběru toho správného poskytovatele pozor a podle čeho vybírat.

Ujasněte si počet hostů a potřebný rozsah signálu

Jako první si rozmyslete, o jak velkou akci se jedná. Je třeba si určit kolik zhruba lidí se bude připojovat a také do jaké vzdálenosti musí signál dosáhnout. Obzvláště počet připojených zařízení nikdy nepodceňujte. Síť by měla zvládnout připojení všech hostů najednou bez výrazného omezení rychlosti nebo stability.

Zvažte, zda potřebujete internet i ve venkovních prostorách

Vysílače poskytující internetové připojení venku musejí být velmi odolné, aby je nepoškodil ani déšť nebo vítr. Rozmyslete si tedy, zda potřebujete mít Wi-Fi síť dostupnou i venku, případně do jaké vzdálenosti od budovy by měl signál dosáhnout.

Návštěvnická data jsou poklad

Pořádáte-li větší akci, zajisté oceníte možnost sběru dat od jednotlivých zákazníků. Vybrat si můžete takového poskytovatele, který vám již v ceně služby poskytne i tato vysoce ceněná data. Dejte si ale pozor na ty, kteří se vám data budou snažit po akci prodat za vysoké částky.

První dojem

Chcete-li na své návštěvníky udělat dobrý první dojem, nezapomeňte ani na vhodnou „splash page“. Tento výraz označuje první stránku, která se zákazníkovi po připojení na místní Wi-Fi síť objeví. Můžete sem umístit reklamu na svoji firmu nebo třeba praktické informace o dané události, které návštěvníci zajisté ocení.

Nezapomeňte na bezpečnost

Jelikož bude k vaší internetové sítí připojeno vysoké množství zařízení, může služba přilákat i nežádoucí pozornost. A rozhodně nechcete, aby na vaší akci všichni přišli o citlivé údaje. Rozhodně si proto ověřte, zda je poskytovaný internet dostatečně bezpečný pro všechny připojené uživatele.

Kdo tyto služby poskytuje?

Pro získání té nejvýhodnější nabídky pro vaši akci je vždy na místě oslovit lokální poskytovatele internetového připojení. V České republice existuje řada poskytovatelů krátkodobého připojení. Prakticky vždy je nejdříve potřeba poskytovatele oslovit s konkrétní poptávkou a až poté se dozvíte přesnou cenu a podmínky. Satelitní internet vám poskytne například společnost Airwaynet. Další možností je pak INTV nebo třeba netTrek.