Jak vybrat a provozovat Wi-Fi kamerový systém?

Bezdrátové kamerové Wi-Fi systémy jsou velmi oblíbené a stále jich přibývá. Jednou z jejich největších předností je rychlá a jednoduchá instalace, často spočívající jen v připojení komponentů do zásuvky a montáže na zeď s následným seřízením.

Bezdrátový kamerový systém v současné době představuje velmi efektivní pomoc nejen při střežení majetku, ale i při kontrole méně často navštěvovaných domovních prostor (kotelny, sklepy, garáže) a také v pracovních procesech. To tedy znamená, že se kamerový Wi-Fi systém hodí například pro zabezpečení bytů, domů, chat nebo obchodů, průmyslových areálů a zároveň také pro monitorování pracovních linek, provozu automaticky řízených strojů, sledování vzdálených míst a podobně. Využití kamerových Wi-Fi systémů je skutečně univerzální.

Co bude takový systém stát?

Při výběru a realizaci je samozřejmě nutné vzít v potaz, kde a v jakém rozsahu bude kamerový systém použit. Pro výběr tedy platí to, že nejprve je třeba upřesnit požadavky na funkčnost kamerového systému a následně si spočítat jeho užitnou hodnotu. Pokud se bude jednat o zabezpečení například jednotlivého bytu, lze se dostat na poměrně nízkou částku (v řádu několika tisícovek), přitom můžete odkudkoli prostřednictvím internetu sledovat místa, na která jste kamery umístili, s trochou šikovnosti zvládnete i instalaci a zapojení.

Bude-li se zabezpečení týkat domu v hodnotě několika milionů korun, určitě je vhodné obrátit se na odbornou firmu a nechat vše na profesionálech, náklady na kamerový systém se potom už mohou dostat na desítky až stovky tisíc, záleží na rozměrech objektu a způsobu sledování. Pokud bude kamerový systém instalován kupříkladu v prodejně (například v klenotnictví), budete určitě vyžadovat maximální kvalitu s tím, že systém by měl být vybaven špičkovými kamerami, které umožní rozeznat každý detail včetně obličeje.

Pozor na legislativu!

Pokud k zajištění ochrany majetku a osob použijete kamerový systém, je třeba dbát na dodržení legislativy o ochraně osobních údajů (podle zákona č. 101/200 Sb. o ochraně osobních údajů). Musíte tedy provést registraci, jak vám přikazuje zákon; následně vaše registrace kamerového systému u Úřadu Ochrany Osobních Údajů (wwww.uoou.cz) slouží jako oficiální povolení k pořizování záznamů z kamer.

Bez stabilního internetu to nejde

V případě, že chcete provozovat kamerový systém, jedním ze základních požadavků je spolehlivé internetové připojení s dostatečnou rychlostí downloadu (stahování dat) i uploadu (odesílání dat). Podívejte se na nabídku internetového připojení od Airwaynet. Budete mít jistotu, že váš kamerový systém fungovat bezproblémově a spolehlivě.