Jak snadno nastavit WiFi ?

Pro mnoho uživatelů končí nastavení domácí bezdrátové sítě zapnutím WiFi routeru. Často to doopravdy stačí, nicméně pokud chcete zvýšit zabezpečení připojení a využívat pokročilé funkce, je nutné nastavení věnovat více péče. Podívejte se na několik praktických tipů, jak nastavit WiFi router a domácí bezdrátovou síť.

Jak změnit heslo na WiFi a název sítě?

Jedním z nejčastějších požadavků je změna hesla na WiFi. Důvodů může být celá řada od skutečnosti, že diktovat někomu heslo „0Bsr3lRvwQ563gf“ je nepraktické, až po snahu zvýšit zabezpečení celé sítě.

Změna hesla na WiFi se provádí standardně v hlavním nastavení routeru. Pokud jste rozhodnuti heslo vaší bezdrátové sítě změnit, musíte to udělat přes přístroj (například počítač či notebook) připojený k WiFi routeru. Do adresní řádky internetového prohlížeče napíšete IP adresu vašeho routeru a potvrdíte. Výchozí IP adresu vašeho routeru zjistíte z manuálu, případně přes ovládací panel / předvolby systému. Po načtení zadané adresy se vám zobrazí přihlašovací dialog. Přihlašovací jméno a heslo najdete opět v manuálu. V případě továrního nastavení bývá jméno „admin“ a heslo „admin“.

Po přihlášení se vám zobrazí administrace samotného routeru. Moderní routery, mezi které se řadí i náš prémiový WiFi router, mají velmi přehlednou nabídku. Najít nastavení hesla by tak pro vás nemělo být nic složitého. Stejně tak můžete v nastavení rovnou změnit i název sítě a údaje pro přihlášení administrátora. Než nastavení uložíte, vždy doporučujeme si vše přečíst a zkontrolovat.

Jak nastavit rodičovský zámek?

Chcete vaše děti ochránit před nebezpečnými a nevhodnými stránkami na internetu? Pokročilé WiFi routery mají rodičovský zámek, díky kterému můžete vytvářet seznamy blokovaných stránek. Máte tak dokonale pod kontrolou, co mohou a nemohou uživatelé při využívání WiFi routeru navštívit.

Některé modely kromě rodičovského zámku nabízí pokročilou správu jednotlivých uživatelů. Nastavit tak můžete například maximální objem přenesených dat a další pravidla připojení. Rodičovský zámek a pokročilé funkce najdete taktéž v administraci routeru. Někteří výrobci s cílem zvýšit komfort nastavení nabízí bezplatné aplikace pro chytré telefony. Aplikaci si stačí nainstalovat a propojit. Následně funkce routeru ovládáte přímo z mobilu.

Nastavení WiFi routeru a sítě při řešení problémů

Znát možnosti nastavení WiFi routeru a domácí bezdrátové sítě je praktické v případě řešení problémů s připojením, kdy váš router nefunguje na 100 %. Typickým příkladem je přeladění kanálu WiFi kvůli nestabilnímu připojení.

Pár minut pro bezpečnost

Neváhejte se s možnostmi konfigurace seznámit. V praxi se nejedná o nic složitého a změnit nastavení dokáže i méně zkušený uživatel. Během pár minut můžete znatelně zvýšit zabezpečení sítě a začít využívat váš router na maximum.