Jak se připravit na internet věcí?

Internet věcí se kvapem blíží. Některé z prvních vlaštovek už přilétly. Mnoho lidí přitom zatím ani pořádně neví, co to internet věcí vůbec je, co všechno může obnášet a zahrnovat. Víte, jak se na novou éru připravit?

Internet věcí ve zkratce

Nejde o žádný tajuplný nový vynález. Jde jen o další krůček vývoje. Už máme chytré telefony, v mnohých domácnostech jsou chytré televize, termostaty, osvětlení a řada dalších moderních zařízení, která lze připojit k internetu. Počet těchto zařízení se pochopitelně bude zvyšovat. Co to znamená? Že je výhodné vše propojit a začít centrálně ovládat. To není žádná hudba budoucnosti. Takové „inteligentní domy“ už existují. Cena těchto systémů je nicméně zatím poměrně vysoká, a tak jsou zejména u nás spíše velkou raritou. nternet věcí se ale postupně bude stávat přístupnějším a časem bude pravděpodobně běžným standardem. Ve zkratce se tak jedné o síť fyzických zařízení, která jsou vybavena síťovou konektivitou.

Co vše můžete ovládat?

Pokud se podíváte na potenciál inteligentní domácnosti, zjistíte, že je skutečně obrovský. Základním principem a motivací je zajistit větší komfort obyvatel a mnohem ekologičtější a ekonomičtější provoz. Centrální systém může ovládat topení, klimatizaci či ventilaci. Může zahrnovat taky např. hospodaření s vodou, ovládat světla, zabezpečení, spotřebiče, komunikaci a další aspekty domácnosti. Vše budete moci naprogramovat podle vlastních potřeb, snadno ústředně ovládat anebo ponechat automatickému chodu.

Internet věcí přináší komfort

Vzrůst komfortu a zároveň úspornosti může být při správném nastavení obrovský. Systém začne vytápět, když se blížíte domů. Když odcházíte, topení se vypne a vypnou se taky zásuvky se spotřebiči. To v současnosti není nic nedosažitelného.

Co je potřeba?

Internet věcí nebude mít podobu revoluce, ale evoluce. Nebude nutné skokově přejít na zcela nový drahý systém. Díky modulárnosti budete svou domácnost prostě postupně vybavovat a vylepšovat. Začít můžete klidně už dnes.

Co budete potřebovat? Rozmyslete si, jaké „upgrady“ podniknete jako první a jaké jsou pro vás dostupné. A začněte tím, že si pořídíte skutečně kvalitní, stabilní a dostatečně rychlý internet, který bude i do budoucna zvládat přibývání chytrých spotřebičů a modulů.

Takový internet najdete u Airwaynet. Naše tarify na doma jsou na rozmach internetu věcí perfektně připraveny. Vybrat si můžete ze široké nabídky různých rychlostí pro domácí internet. Od základních pro běžné surfování a stahování až po bleskově rychlé pro datově náročné aktivity. Kvalitním internetovým připojením uděláte krok směrem k internetu věcí se všemi jeho výhodami a možnostmi.