Jak se připojit k internetu v Praze a okolí?

Přestěhovali jste se do nového bydlení, nebo jste změnili kancelář? V každém případě budete potřebovat rychlé a stabilní připojení k internetu. Podívejte se, kudy vede nejkratší cesta do online světa a jaké možnosti v dnešní době máte.

První krok: Kontrola vybavení

Doby, kdy bylo nutné vybírat si pečlivě přístroje podporující připojení k internetu, jsou naštěstí již dávno pryč. Prakticky každý moderní počítač, notebook, tablet a mobil podporuje bezdrátové připojení k internetu. Možnost připojit se k internetu nechybí ani u chytrých televizí a některých moderních spotřebičů. S troškou nadsázky lze říct, že mnohem větším problémem je najít na trhu zařízení, které k internetu připojit nelze.

Pokud však potřebujete připojit dosluhující počítač či notebook, zkontrolujte, zda-li v jeho výbavě najdete síťovou kartu, případně bezdrátovou síťovou kartu. Když chybí, lze zakoupit jako cenově dostupné příslušenství.

Nutnost kontrolovat parametry přichází na řadu v momentě, kdy chcete využívat výhod některého z nových standardů IEEE 802.11. Jednotlivé standardy se od sebe liší především maximální přenosovu rychlostí a používanými pásmy. Požadovaný standard musí podporovat jak WiFi router, tak zařízení, které k němu chcete připojit. Kabely a další vybavení není nutné předem řešit. K vybraným tarifům získáte WiFi router zdarma.

Druhý krok: Ověřte si dostupnost

Jakmile máte kontrolu vybavení za sebou, je čas zjistit, jaká technologie připojení je dostupná v místě, kde se chcete k internetu připojit. Pokud je pro vás kvalita připojení klíčová, rozhodně nenechávejte nic na poslední chvíli. Ověřte si dostupnost ještě před samotným stěhováním. Získáte tak alespoň jistotu, že nezůstanete na nové adrese odkázáni na nekvalitní připojení bez možnosti výběru.

Pro ověření dostupnosti internetu od Airwaynet vám stačí odeslat jednoduchý formulář, do kterého vyplníte adresu nového místa a váš kontakt. Maximálně do druhého pracovního dne budete znát odpověď. Chvilku si počkat se rozhodně vyplatí víc, než se bez přemýšlení nad připojením k internetu přestěhovat a pak litovat. Na druhou stranu s 97,2% pokrytím Prahy a okolí, kterým se jako Airwaynet můžeme pyšnit, je pravděpodobnost dostupnosti některé z našich technologií opravdu vysoká.

Mezi technologie pro připojení k internetu se u nás řadí DSL, Wifi a Fiber. DSL se označuje jako pevný internet a funguje na základě využití již existující telefonní zásuvky. Naopak WiFi je bezdrátový internet bez pevné linky, který využívá husté sítě vysílačů pro poskytování vysokorychlostního připojení. Fiber představuje symetrické optické připojení a pro jeho využívání musí být zaveden na vaši adresu kabel.

Třetí krok: Nechte si internet nainstalovat

Posledním krokem připojení k internetu je volba vhodného tarifu. Požadavky se ze zcela pochopitelných důvodů liší. To, co bude vyhovovat malé rodině, není vhodné pro firmu o sto zaměstnancích. Rozhodněte se, jakou rychlost stahování budete potřebovat. Nižší tarify jsou dostatečné pro základní používání internetu, čtení zpráv, vyřizování elektronické pošty či zábavu na sociálních sítí. Rychlejší připojení využijete při stahování velkých souborů, zálohování dat do cloudu či hraní datově náročných her. U připojení od Airwaynet vás neomezují žádná pravidla. Využívejte a stahujte data tak, jak potřebujete.

Po výběru a objednání tarifu vás čeká návštěva technika, který se postará o kompletní zprovoznění. Vy tak máte vše bez zbytečných nervů a studování manuálů. Všechny pořizovací náklady jsou zdarma, platíte skutečně jen měsíční paušál.

Užívejte si rychlý internet

Jak vidíte, odpověď na otázku, jak se připojit k internetu v Praze a okolí, je velmi jednoduchá. Připojit se zvládne i technicky méně zdatný uživatel. Prakticky každý novější přístroj podporuje připojení k internetu a s vysokým pokrytím je připojení pouze otázkou toho, jaký tarif vám bude nejvíce vyhovovat. Již během pár dní můžete být online!

 Autor: Lukáš Benzl