Jak schovat v interiéru WiFi router, ale nepřipravit se o signál

Doby, kdy byl symbolem internetu v domě starý typ modemu se svým typickým digitálním skřípáním a vrzáním, jsou už dávno pryč. Moderní routery, které zajišťují Wi-Fi signál pro celou domácnost, patří k velmi tichým a nenápadným zařízením. Ne každý ale chce router vystavovat na odiv, zejména pokud může narušit třeba elegantní interiér obývacího pokoje. Pak ale hrozí, že někdo v domě přijde o kvalitní Wi-Fi signál. Jak nejlépe vyřešit toto dilema a kam router umístit pro maximální efektivnost?

Nebojte se experimentovat

Nespokojte se s prvním umístěním routeru, ať už si místo vyberete vy nebo expert od společnosti, která vám internet dodává. Experimentujte se změnou umístění, abyste zjistili, zda se na různých polohách zlepšuje síla nebo stabilita signálu. To vám pomůže najít perfektní místo, díky kterému dosáhnete nejvýkonnějšího a nejspolehlivějšího připojení Wi-Fi.

Pozor na vaše rybičky

Rybky samotné budou v pořádku, ale s jejich akvárkem může být potíž. Ačkoliv to ze začátku zní trochu absurdně, voda potlačuje signál Wi-Fi, takže umístění routeru vedle akvária bude mít pravděpodobně negativní dopad na jeho stabilitu. Občas dokonce dochází k rušení mobilního signálu v důsledku tekutin v lidském těle!

Ani zrcadla nepatří k nejlepším přátelům routerů. Umístění v blízkosti zrcadla způsobí, že se rádiové vlny používané k přenosu bezdrátového internetu odrazí od jeho povrchu, což může mít negativní dopad na výkon, kvůli rozptylu a zkreslení signálu. Nejde však jen o zrcadla, dejte si pozor i na desky z nerezové oceli nebo jakýkoli jiný plochý a reflexní povrch.

Router do kuchyně je chyba

V kuchyni najdeme poměrně velké množství výše zmíněných reflexních povrchů. Kromě toho zde ale také hrozí, že dojde k absorpci signálu routeru jinými elektronickými zařízeními. Zejména mikrovlnné trouby používají stejnou frekvenci, tedy 2,4 GHz, takže při použití budou aktivně konkurovat vašemu bezdrátovému signálu.

Zabraňte vlastní nešikovnosti

Snažte se vyhnout místům, kde routeru hrozí fyzické nebezpečí. To znamená, že byste ho neměli umisťovat na podlahu, kde se často pohybujete. Divili byste se, kolik routerů je nutné měnit jenom kvůli jednomu zakopnutí.

Kam s ním?

Zjednodušeně řečeno router vysílá svůj signál ven ve všech směrech, v podstatě jako jeden velký kruh. Pro rovnoměrné zajištění stabilního signálu napříč domácností je tedy potřeba umístit toto zařízení co nejvíce v centru vašeho domu. Když jej schováte za dřevěnou skříň nebo hromadu plyšáků, tak se nic moc nestane, ale vyhněte se tlustým zdím, které průchodu signálu brání. No a samozřejmě, pokud chcete mít opravdu silný a spolehlivý signál ve vašem rodinném domě, tak jej zajistí už správný výběr dodavatele internetu. Airwaynet má pro vás výhodné tarify s rychlým internetem pro celou domácnost.