Jak rozdělit rychlost internetu

Při stahování dat více uživateli z jednoho internetového připojení můžete občas narazit na problém rozdělení toku dat tak, aby bylo vyvážené podle potřeby a nedocházelo k výraznému (většinou hodně nežádoucímu) omezení jednoho uživatele na úkor jiného. Jak si s tímto problémem poradit? Možností je hned několik.

Některé novější routery umějí QoS

Termín QoS (Quality of Service - kvalita služby) se používá pro rezervaci a řízení datových toků v počítačových i telekomunikačních sítích využívajících přepínání paketů. Tuto technologii zvládají i mnohé routery, které díky hloubkové kontrole procházejících paketů umožňují přidělovat prioritu konkrétním aplikacím a úlohám. K dispozici jsou i předvolby pro hraní her, VoIP (volání přes internet), přehrávání nejrůznějších médií, procházení webu nebo přenášení různých souborů. Protokol QoS slouží ke spolehlivému zajištění a rozdělení dostupné přenosové kapacity tak, aby nedocházelo k zahlcení sítě ani k nežádoucímu snížení kvality síťových služeb. Funkce QoS je možné definovat například pro streamování multimédií, IPTV, videohovory, online hry s vyloučením lagování a podobně.

Net Limiter umožní nastavit omezení pro domácí sítě

Máte-li potřebu koordinovat procesy a stahování na domácím PC, může být pro vás právě aplikace Net Limiter vhodným nástrojem. Je určena pro počítače s operačním systémem Windows a jedná se o placenou aplikaci. Než se pro ni rozhodnete, máte však možnost vyzkoušet si trial verzi zdarma. Jako uživatel si můžete nastavit libovolné celkové omezení sítě s ohledem na stahování dat, případně samostatně nastavit povolené množství dat pro každou aplikaci pro daný časový horizont. Nastavení je přehledné a získáte tak kromě možnosti řízení toku dat i přehled o tom, kolik dat kam skutečně bylo staženo. Jako bonus ještě Net Limiter kontroluje data odesílaná na internet i stahovaná data, webové prohlížeče a další programy, které s internetem komunikují. Nechtěné přenosy dat dokáže omezit nebo úplně zastavit, funguje tudíž i jako ochrana proti spyware.

Dostatečně rychlý tarif je vhodným řešením

Abyste se zbavili problémů s omezováním toku dat, můžete udělat rozhodný krok vpřed a pořídit si skutečně kvalitní připojení s dostatečně rychlým tarifem. V takovém případě už na kolísání rychlosti při současném stahování několika uživatelů můžete v pohodě zapomenout. Příkladem takového rychlého a spolehlivého připojení je naše nabídka, kde si můžete vybrat z různých tarifů podle potřeby a za přijatelnou cenu. Pokud si nejste jisti, které připojení bude pro vás to pravé, stačí se obrátit na infolinku a nechat si poradit od odborníků. To nejlepší řešení je někdy tak jednoduché, když víte, kam se obrátit!