Jak prosadit internetové připojení pro bytový dům

Ačkoliv to některým může připadat jako nesmysl, internet nám zjednodušuje život. Pokud něco nevíme nebo se nutně s někým potřebujeme spojit, dokážeme to prostřednictvím internetového připojení. Jestliže v domě není internetové připojení stabilní a rychlé, je třeba to řešit. Jak v SVJ prosadit výhodný internet pro celý bytový dům? Známe odpověď.

Lidé se musí domluvit

 Jestliže se bavíme o internetovém připojení pro bytový dům, je potřeba se vždy domluvit. Kdo vlastně rozhoduje o tom, zda bude v bytovém domě internetové připojení či nikoliv? Mladší generace totiž mohou trpět tím, že starší lidé internetové připojení zkrátka nechtějí. Jak to tedy je? Kdo může měnit poskytovatele internetového připojení nebo ho vůbec zařídit? Odpověď je jednoduchá. Podíváme-li se na občanský zákoník, zjistíme, že o těchto změnách musí rozhodnout všichni členové SVJ neboli bytového družstva. Jinými slovy všichni, kteří bytový dům využívají. Pro právoplatný souhlas je potřeba domluvit schůzi.

 Na té se následně bude hlasovat, kdo internetové připojení chce a kdo nikoliv. Na základě hlasu se poté rozhodne, jestli internetové připojení prošlo, nebo je zapotřebí se zařídit podle sebe. Na schůzi půjde o to přesvědčit většinu. Jedině tak můžete uspět bez toho, aniž byste dále řešili internetové připojení na sebe. Zkuste se zaměřit na vhodné argumenty a diskuze. Obyvatelé bytového domu musí být přesvědčení o tom, že se jim internet bude hodit. Internetové připojení mohou využívat i starší generace, a to například při komunikace s rodinou, v době různých omezení je to navíc bezpečné a velmi vhodné řešení. 

Jak se připojit sám?

 Tady bude záviset na mnoha faktorech. Internetové připojení si skutečně můžete zajistit svépomocí. Pokud o něho zbylí členové SVJ nemají zájem, pak vám také nic jiného nezbývá. Je dobré se ovšem držet legislativy. Ta nesmí být porušena. Co to znamená? Nesmíte bez svolení zasáhnout do společných prostor. Některé typy internetového připojení mohou svým způsobem narušit bytový dům, a to tak, že budou po chodbě vedeny různé kabely, přijímače či jiné příslušenství, aby mohl internet bez problému fungovat. Zde se bez souhlasu nebo oznámení dopouštíte protiprávního jednání. 

Řešení existuje

 Pokud chcete internetové připojení společně s ostatními členy SVJ v celém bytovém domě a podařilo se vám domluvit, Airwaynet nabízí internet pro SVJ a bytová družstva vždy se speciální nabídkou. Neváhejte proto zaslat poptávku. Máte možnost získat připojení k internetu s tarify Fiber až do rychlosti 300/300 Mb/s. Kompletní realizace připojení je většinou s nulovou nebo malou investicí. K internetu je k dispozici také služba internetové televize IPTV, tím můžete v rámci celého domu zabít dvě mouchy jednou ranou.