Jak dostat internet do sklepa?

Proč vlastně dostat internet i do sklepa? Možná se budete divit, ale důvodů pro využití internetového připojení ve sklepních prostorách je celá řada. 

Mezi důvody, proč dostat internet až do sklepa, patří například připojení bezpečnostního čidla pro sledování hladiny kondenzující nebo zatékající vody, dálkové ovládání kotle nebo kontrolní kamery. Zbývá tedy vyřešit technickou stránku věci.

Kam Wi-Fi nedosáhne

Vchod do sklepa spolu se schodištěm nebo chodbou většinou nedávají velkou naději na to, abyste se v podzemí mohli připojit na Wi-Fi signál, který je jinak po celém domě v dostatečné síle dostupný. Co vám potom zbývá jako nouzové řešení? První variantou je možnost instalace vykrývacího Wi-Fi vysílače, to znamená opakovače signálu, který by přijímal z Wi-Fi routeru signál a po zesílení tímto signálem vykryl následně sklepní prostory.

Opakovač je snadné řešení

Pokud použijete opakovač s integrovanou elektrickou zásuvkou, nepřijdete o původní přípojné místo a přitom snadno rozšíříte pokrytí Wi-Fi signálem i do jinak nepokrytých prostor. Tedy klidně třeba do sklepa. Principem je to, že zařízení přijímá signál z libovolného routeru (většinou v pásmu 2,4 GHz nebo i 5 GHz) a pokud je opakovač opatřen i indikací síly signálu, je vyhledání optimálního místa pro příjem signálu z routeru jednoduché. Na typu routeru u kvalitních zařízení nezáleží. Celá instalace není nijak složitá a můžete ji mít hotovou za několik desítek minut.

Varianta číslo dvě - průchozí zásuvkové adaptéry

Toto řešení přichází v úvahu v případě, že jste se rozhodli neřešit situaci bezdrátově a hodláte využít jiného způsobu pro přivedení signálu. Signál domácí ethernetové sítě je totiž možné přivést i do sklepa pomocí dvou průchozích adaptérů powerline. Jejich výhodou je to, že dokáží přenést signál i tam, kam Wi-Fi signál nedosahuje. Nepůsobí rušivě a velmi snadno se instalují. Nejprve adaptéry spárujete a potom jeden připojíte ethernetovým kabelem k routeru a druhý adaptér přenesete tam, kde bude používán. Z něj opět pomocí kabelu vytáhnete potřebný signál. Jednoduché, rychlé a velice spolehlivé!

Jako dostat signál do domu?

Pokud se chystáte vyřešit nově a opravdu kvalitně internetové připojení, je ten pravý čas obrátit se na Airwaynet. Nabízíme široký sortiment různých variant internetového připojení pro byty, rodinné domy, pro bytová družstva, firmy a další zákazníky. Vyřešíme příjem signálu, rozvody a nastavíme Wi-Fi síť tak, abyste ji mohli okamžitě začít využívat. V případě potřeby zajistíme i druhý router pro lepší pokrytí. Dostat internet do sklepa s námi není problém.