Internet v roce 2023 - Trendy

Blíží se konec roku s ním samozřejmě jeho rekapitulace a vyhlídky na rok nadcházející. I v oblasti internetového připojení se můžeme těšit na řadu novinek a zajímavých milníků. Odhaduje se, že v roce 2023 vzroste počet zařízení připojených do internetu na 3,5 miliardy. Zhruba jednu pětinu mobilního datového přenosu bude zajišťovat síť 5G, do které se v současnosti připojuje stále více zařízení. S příchodem 5G sítí si stále více lidí pořizuje mobilní internet do domácnosti, který je zprostředkován datovou sim kartou s přístupem do této rychlé sítě.

Uživatelé internetu stále častěji využívají streamovací služby

V posledních letech se začaly hojně využívat streamovací služby, jakými jsou například HBO Max nebo Netflix. Kvůli tomu je potřeba mít kvalitní připojení, aby se filmy ve vysokém rozlišení stihly stahovat a při sledování se nesekaly. Streamovací služby ale dnes nejsou pouze o filmech a seriálech, stále více firem nabízí také streamované hraní, kdy hra běží na silném počítači na druhé straně světa, zatímco k vám putuje pouze obraz a jsou odesílány příkazy. Pro tuto službu je potřeba opravdu rychlé internetové připojení. I proto stále více uživatelů požaduje připojení k optické síti a i mezi našimi zákazníky je optický internet stále žádanější. Jedná se o nejstabilnější internetové připojení s největší rychlostí stahování i nahrávání. Rychlý internet je dnes takovým standardem, že i webové aplikace, jakou je například Facebook, potřebují pro správné fungování rychlý internet a kvalitní zařízení. Je tedy pochopitelné, že zákazníci vyžadují stabilní a kvalitní internetové připojení.

Datové sim karty vás připojí téměř kdekoliv

Stále častěji uživatelé využívají také datových sim karet a 5G připojení v místech, kde není možné zřídit běžnou přípojku. Ne všude je totiž možné zavést optický nebo bezdrátový internet. V takovém případě využívají zákazníci datových sim karet, pomocí kterých se připojí na kvalitní internet v místech, kde je dostatečný signál. Tyto datové routery se používají na odlehlých místech či víkendových chatách. Toto připojení je, ve srovnání s běžným internetem, o něco dražší, jeho dostupnost je ale omezena pouze telefonním signálem. I tato připojení jsou každým rokem kvalitnější a nabízí stále rychlejší stahování i nahrávání. Operátoři navíc odstupují i od datových limitů a je tedy možné jejich 5G internet využívat bez omezení. Stále se ale jedná pouze o alternativu a pokud požadujete kvalitní a rychlé připojení, je daleko lepší optická přípojka. Tím spíše, pokud se jedná o firemní internet, u kterého rozhodně nedoporučujeme volit tato bezdrátová připojení. Omezení je také v nastavitelnosti sítě, připojení více routerů nebo opakovačů, které k routeru s 5G datovou sim kartou rozhodně nepřipojíte.