Internet pro hosty v restauraci

Počasí se zlepšuje, Covid ustupuje a vláda konečně umožňuje restauracím otevřít. Nejdříve plochu na terase a nyní i vnitřní prostory. Ze začátku se hosté skoro určitě pohrnou, protože nám byl odepřena možnost zajít si na pivo, kávu či dobré jídlo po mnoho měsíců. V dlouhodobém horizontu je ale třeba myslet na strategie, jak hosty v restauraci udržet. Dnes už je prakticky samozřejmostí, že podniky dávají k dispozici hostům Wi-Fi připojení zdarma včetně oblasti zahrádky. Ne každá restaurační Wi-Fi si je ale rovna. Pojďme se podívat na všechny prvky, které rozhodují o úspěšné implementaci internetu v restauraci.

Proč mít v restauraci Wi-fi zdarma

Někteří provozovatelé se zdráhají Wi-Fi poskytovat. Vždyť do restaurace si jdou lidé vychutnat jídlo a společnost! Moderní doba je ale neúprosná a pokud odříznete hosty od internetu (nebo je třeba jenom donutíte používat vlastní data), můžete je zároveň odradit od budoucí návštěvy.

Wi-Fi nemusí být jenom neplacená extra služba. Pokud se hosté přihlásí přes svůj Facebook nebo Google účet, tak se zároveň jedná i o nástroj marketingu. Nepřehánějte to ale s přílišnými požadavky na připojení a okatým nabízením služeb.

Jakou rychlost je dobré zvolit

Při výběru se zaměřte především na rychlost stahování (download). Rychlejší rychlost stahování znamená rychlejší načítání webových stránek a lepší celkovou spokojenost zákazníků. I když je lákavé sáhnout po nižší rychlosti a snížit si tak náklady, doporučujeme zvolit opravdu rychlý a stabilní internet.

Zajištění nejlepší kvality a bezpečnosti

Rychlost a spolehlivost internetu závisí na správném vybavení. Obecně budete potřebovat modem a bezdrátový router. V ideálním případě je nejlepší zakoupit dražší a kvalitnější model routeru, který zvládne vyšší nápor připojených zařízení. Pro zachování bezpečnosti je pak nutné vytvořit samostatný signál Wi-Fi pro veřejný přístup a oddělenou soukromou část pro účely restauračního personálu.

Ty opravdu prémiové modely routerů vám umožní zřídit si vlastní portál, kde uživatelé musí před přihlášením souhlasit s podmínkami služby, což vám poskytne právní ochranu. Zároveň je možné filtrovat například obsah pro dospělé a hazardní hry či omezovat kolik šířky pásma mohou hosté využívat.

Umístění routeru by mělo být v restauraci spíše centrální, ale pro pokrytí terasy se vyplatí jej umístit v blízkosti okna. Signál se tak rovnoměrně bude šířit v interiéru i exteriéru podniku.

Nechte si poradit

Nevíte si při výběru routeru a jeho nastavení v restauraci rady? Spojte se s námi a my vám dodáme i nastavíme internet přesně podle vašich potřeb. Wi-Fi je dnes v restauraci sice samozřejmostí, ale kvalitní, spolehlivá a stabilní Wi-Fi stále představuje velkou konkurenční výhodu.