Hybridní backup - Záloha pro firmy

Ve své nejjednodušší formě je hybridní cloud, cloudovou infrastrukturou, která spojuje dva odlišné typy cloudů -  soukromý (privátní) a veřejný (public) - které jsou tak umožňují vzájemnou výměnu dat nebo aplikací.

Proč by měl váš podnik investovat právě do něj?

Privátní cloud 

stejně jako veřejný cloud, jsou výpočetní infrastruktury, ze kterých zákazníci profitují díky stabilitě a škálování směrem nahoru a dolů dle aktuální poptávky. Na rozdíl od veřejného cloudu, je privátní cloud využíván pouze jednou organizací, tedy privátně.

Veřejný cloud

(public cloud) je naopak řešení pro klienty, kteří potřebují provozovat své virtuální servery s velkou mírou flexibility a dostupnosti s tím, že za větší objem dat provozu si připlatí.

Hybridní cloud

pak nabízí organizacím fúzy toho nejlepšího z obou světů.

Jednou z možností pro využití je např. hybridní backup pro zálohování on-premise do cloudu, To umožňuje obnovu kritických IT systémů, aniž by organizace vynaložila další náklady na infrastrukturu druhého fyzického místa úložiště.

Hybrid Backup pro tzv. „disaster recovery“ umí zamezit ztrátám dat při haváriích systému a kritických poruchách hardware s výhodou nízké ceny a SLA 99.999999999% (11 devítek).

Záloha pro firmy od Airwaynet

Naše partnerská společnost Greendata s datovým centrem DC6.cz si pro svá hybridní řešení vybrala veřejný Amazon cloud AWS a kombinuje tak své lokální úložiště s cloudovou infrastrukturou Amazonu. Důvodem vzniku byla poptávka po službě, která bude spolehlivá, bezpečná, maximálně dostupná, jednoduše škálovatelná, jednoduchá na operativu a snadná pro zákazníky. V maximální míře se pak využili automatická pravidla pro migrace z jednotlivých druhů úložišť a firma se vyhnula speciálnímu software u klientů.

Každé řešení má svá ale. V případně Hybrid backup musíte mít pro své zálohy opravdu dobrou konektivitu. Nesmíte nikdy spěchat na restore staré verze, pokud spěcháte – zaplatíte. Pokud je backup rozdělený mezi on-premise a cloud, je potřeba mít jistotu o konzistenci backupu. Data musí být zabezpečena poměrně náročnou enkrypcí. Frekvence backupu a migrace je složitější.

Pokud podobné řešení hledáte, můžete s Greendata celou věc konzultovat na emailu info@greenhousing.cz nebo na čísle 245 006 026.