Hotspot Žluté Lázně

Na jaře tohoto roku jsme započali dlouhodobou spolupráci, v rámci které jsme realizovali vybudování veřejné WiFi sítě pro areál Žluté Lázně. Do této sítě se mohou zdarma přihlásit všichni návštěvníci areálu a to jednoduchým přihlášením k WiFi síti „ZLUTE LAZNE“. Jelikož je síť vytvořená jako hotspot, je na každém zařízení po připojení automaticky otevřena přihlašovací stránka s žádostí o zadání hesla, které je viditelně umístěné na barech Žlutých lázní, případně na vyžádání u obsluhy. Po úspěšné autorizaci je možné využívat připojení zcela bez omezení.

Náročné podmínky – úspěšná realizace

Žluté lázně jsou z hlediska pokrytí WiFi signálem komplikovaný prostor. Vzhledem k vysokému počtu návštěvníků, jejich neustálému pohybu a v neposlední řadě poměrně vysokému počtu stromů, bylo nutné zvolit řešení, které vyniká nejen výkonem, ale i schopností předávat si jednoho každého uživatele tak, jak se pohybuje celým areálem (roaming). Připojení je distribuováno jak venkovními jednotkami pro rozlehlé prostory, tak i access pointy (AP) vnitřními, které vykrývají veškeré prostory provozoven a barů v areálu. Zvolili jsme cloudově řízené access pointy LigoWave NFT, kdy centrální správa těchto AP běží na našem vlastním kontroléru. AP tedy tvoří unifikovanou chytrou WiFi síť, která je schopná si za reálného provozu předávat data od pohybujících se uživatelů, aniž by při přepojení na další AP došlo k výpadku. S nadsázkou je tedy například možné telefonovat přes SKYPE a přitom jezdit v areálu na kole a to bez přerušení probíhajícího hovoru! Unifikovanou síť tvoří 16 access pointů v pásmu 2,4 a 5 GHz, přičemž každé AP obslouží až 128 uživatelů. Díky tomu jsme schopní připojit k internetu v jeden okamžik vice než 2 000 uživatelů.

Radio doplněné optikou

Pro takto robustní síť bylo samozřejmě nutné vytvořit odpovídající podmínky. Kapacita do sítě internet je tedy založena na spoji ALCOMA v pásmu 24GHz (až 900 Mbit), přičemž veškeré AP jsou mezi sebou propojeny nezávislým optickým vláknem. Vzhledem k neexistující infrastruktuře, bylo nutné použít optické kabely typu “drop”. Pozornému oku tedy neujde třímilimetrový kabel, který vzduchem (převěsem) spojuje všechny budovy v areálu a dodává konektivitu každému prvku.

Nonstop technická podpora je základ

Hotspot ve Žlutých lázních je díky našemu dohledovému centru nonstop monitorován a technici jsou připraveni okamžitě řešit jakoukoliv vzniklou situaci.