Co je CLOUD?

V překladu znamená anglické slovo cloud mrak, oblak, významů by se našlo víc, ale v posledních letech se k nim přidal ještě jeden, výrazně odlišný a specifický. Cloud jako virtuální prostor, kam můžete uložit svá data. A samozřejmě nejen uložit, budou kdykoli dostupná a budete s nimi moci pracovat.

Cloud mnozí dávno používají, aniž by to věděli

Když využíváte například jakákoli sociální média nebo datový disk online, jste vlastně již také uživateli cloudu. Výhody cloudu jsou zřejmé už na první pohled - právě díky cloudu totiž máte možnost přistupovat ke svým datům odkudkoli z internetu.

  • Není problém, abyste se ke svým uloženým datům pohotově a bez komplikací dostali i mimo domov či kancelář, na dovolené, doma i v zahraničí. Pro přístup k datům postačí znát své přihlašovací údaje.
  • Na cloud je možné uložit ve formě dat prakticky cokoli, nejde jen o dokumenty, fotografie, filmy či hudbu, můžete uložit běžné materiály i soukromé složky.
  • Odpadá potřeba zálohování a přenášení dat na flashdisky, CD nebo DVD disky či další nosiče, využitelná kapacita cloudu je prakticky nekonečná. Zálohování i vysokou dostupnost máte k dispozici v rámci jednoho řešení (pro sebe i případné zákazníky).

Airwaynet vám díky spolupráci s Greendata představuje privátní cloud, díky kterému můžete provozovat vlastní datové sloužby na spolehlivém cloudovém řešení. V tomto směru se objevují další výhody:

  • Nemusíte pořizovat žádnou infrastrukturu
  • Získáte výpočetní výkon, RAM paměti i úložiště přímo na míru
  • Zaručený provoz privátních cloudových služeb má u nás hodnotu 99,96 až 99,98 %
  • Maximální úroveň bezpečnosti a dohledu s kvalitní technickou podporou v češtině a angličtině 24/7

Proč je pro cloud důležitá rychlost a stabilita internetového připojení?

Při ukládání do cloudu si brzo zvyknete na to, že máte k dispozici velký prostor a začnete ho využívat naplno. Pro nahrávání i práci s velkými datovými soubory je bezesporu velmi důležité rychlé a opravdu stabilní připojení k internetu, jinak by práce s uloženými soubory mohla být občas trochu zdlouhavá a komplikovaná.

Budoucnost a perspektivy cloudu

Není pochyb o tom, že právě cloud je jedním z hlavních trendů, které budete v budoucnu využívat stále častěji. Podle posledních odhadů budou v nejbližší době služeb cloudu využívat více než dvě miliardy uživatelů a jejich počet bude stále stoupat. Rozhodně byste tedy neměli zaspat dobu a pokud už cloud nevyužíváte, máte nejvyšší čas. Na jeho výhody si rychle zvyknete.