Co dělat s nestabilním internetem?

Když je připojení k internetu pomalé, nebo dokonce občas vypadává, je to k vzteku. Příčin nestabilního spojení může být přitom celá řada. Mnohé potíže můžete napravit i vlastnoručně a jednoduše, některé však volají po zakoupení nového zařízení a změně poskytovatele.

První možností je restart

Někdy je řešení problému s připojením velice jednoduché. První věc, kterou byste měli udělat, je vyzkoušet, zda je v případě pevného připojení vše správně zapojené. Pokud problém přetrvává, zkuste odpojit router z elektrické sítě a po chvíli jej zapojit a znova zapnout. V případě rodinných domů zkuste totéž i se síťovým napáječem antény.

Když je problém s WiFi

V případě zastavěných a komerčních oblastech ve městech, kde se kříží velké množství signálů WiFi, může vzniknout problém s pomalým a nestabilním připojením velmi snadno. Řešením je zvolit v routeru jiný kanál vysílání, což provedete podle návodu k zařízení. Lepší routery dokáží kanál měnit automaticky. Někdy je však chyba vážnější.

Pokud používáte starší router, nemusí už jednoduše stačit, jeho firmware může být neaktuální a plný chyb. Přejděte na novější zařízení odpovídající požadavkům moderního uživatele. Trefou do černého je prémiový WiFi router podporující pásma 2,4GHz a 5GHz, který má Airwaynet v nabídce. Tento router splňuje nejvyšší nároky na rychlost internetu i pokrytí signálem. Navíc dokáže sám vybírat a přepínat kanály, takže se nemusíte sami trápit s jejich nastavováním.

Problém je v počítači

Někdy nemusí být pomalá rychlost a mizerná stabilita internetu způsobena připojením a routerem. Pokud váš počítač patří mezi starší kusy a není v dobré kondici, může být problém v něm. Nároky na výkon hardwaru při používání internetu totiž neustále rostou a váš model už nemusí vše stíhat. Stejně tak může být problém ve špatném zabezpečení počítače, který je zranitelný vůči různým typům virů. Ujistěte se, že chyba není právě tady – například připojením a otestováním internetu na jiném zařízení.

Často pomůže hloubková kontrola kvalitním antivirem a aktualizace prohlížeče, případně reinstalace celého operačního systému. Jindy nezbývá než poslat počítač do zaslouženého důchodu a pořídit si nový stroj.

Chyba není u vás

V mnoha situacích můžete problém s připojením vyřešit, ale i tak se najdou momenty, kdy si sami neporadíte. Bezdrátový signál WiFi může být například ovlivněn počasím, se kterým sotva něco naděláte. Pochybení může být i na straně nekvalitního poskytovatele. 

Pokud chcete připojení, které je opravdu spolehlivé a stabilní, je třeba si zvolit poskytovatele, který je schopný jej zajistit. K tomu je zapotřebí i 24hodinová technická podpora, okamžitá komunikace a operativní řešení problémů. To vše je u Airwaynet samozřejmostí.

Nedokáže-li vám současný poskytovatel zajistit bezproblémový chod připojení, je na čase uvažovat o změně. U Airwaynet získáte vysokorychlostní internet na doma bez omezení, na který je spoleh.