Co dělat když zapomenu heslo na WiFi

Pokud používáte stále stejná zařízení, vaše heslo k domácí i pracovní wifi zůstanou uložená. Může se ale stát, že chcete připojit nové zařízení nebo stávající zařízení hesla zapomněla. V takovém případě je hned několik možností, jak se k wifi znovu připojit. Výrobci routerů s touto možností samozřejmě počítají a i my necháváme na vašich zařízeních štítky s heslem na wifi.

Zkontrolujte router

Pokud máte router v bytě, určitě je na něm štítek, který obsahuje heslo a další informace o routeru. Tento štítek dávají na router přímo výrobci a uvádějí na něm výchozí přihlašovací jméno a heslo do nastavení routeru i výchozí heslo pro připojení k wifi. Při instalaci nového routeru ve vašem bytě nastavíme samozřejmě heslo nové, aby nebyla vaše domácí síť k dispozici všem okolo. Na router v takovém případě umístíme nový štítek, na kterém najdete aktuální heslo pro připojení k wifi. Pokud si heslo nepamatujete, je toto nejjednodušší způsob, jak jej zjistit.

Podívejte se do nastavení připojeného počítače

Máte-li k dané wifi připojený alespoň jeden počítač, heslo lze zjistit v nastavení wifi na daném zařízení. Konkrétně najdete heslo v nastavení adaptéru v centru síťových připojení. Tam vyberete konkrétní připojení a pod tlačítkem Vlastnosti bezdrátového připojení můžete zobrazit heslo k sítí, ke které je počítač připojený. Obdobným způsobem lze heslo zjistit také na mobilních zařízeních s Androidem a iOS.Tímto způsobem můžete snadno předat heslo zařízení, které ještě nebylo na vaši síti připojeno.

Využijte možnost připojení bez hesla

Jestliže neznáte výchozí heslo od výrobce ani heslo nastavené poskytovatelem internetu, můžete ještě využít funkci připojení bez hesla. Některé routery mají na své zadní straně tlačítko WPS, pomocí kterého můžete připojit počítač bez zadání hesla. Zde se předpokládá, že máte router doma a nikdo cizí toto tlačítko nemůže zmáčknout bez vašeho vědomí. Připojení bez hesla můžete využít například v případě, že čekáte na servis a potřebujete být připojení k internetu.

Připojte se do routeru kabelem a heslo změňte

Ztracené heslo můžete také změnit tak, že se do routeru připojíte kabelem. V takovém případě není potřeba zadávat heslo a na internet se připojíte napřímo. Po připojení kabelem se také můžete přihlásit do nastavení routeru na pomocí IP adresy a heslo změnit. Zde je potřeba znát akorát přihlašovací údaje do routeru, které jsou napsané na zařízení, případně vám je může sdělit váš poskytovatel internetu. V nastavení si pak můžete zvolit heslo nové a ostatní zařízení se za pomocí nového hesla připojí k wifi.

Požádejte o pomoc svého poskytovatele

V případě, že se vám nepodaří zjistit heslo žádným výše uvedeným způsobem, můžete samozřejmě kontaktovat naši podporu, která vám se zjištěním či nastavením nového hesla pomůže.