Co dělat, když se vám seká IPTV?

Sledovat televizi dnes můžete prakticky kdekoliv. Stačí vám k tomu i mobilní telefon nebo počítač, popřípadě notebook, a to vše díky IPTV. V čem je rozdíl mezi klasickým televizním vysíláním a IPTV?

 Klasické vysílání probíhá prostřednictvím kabelové televize, satelitu nebo zemského digitálního vysílání. IPTV funguje pomocí internetového připojení. Za poplatek si tak u jednoho z dodavatelů můžete zřídit televizi i do vašeho mobilního zařízení, počítače, tabletu nebo notebooku. Rozhodně to však automaticky neznamená, že se nemohou objevit různé problémy. O těch si více informací povíme v následujících odstavcích.

 Zásek během fotbalového přenosu je k naštvání

 Jaké jsou možné důvody různých výpadků a nestabilního připojení? V první řadě je dobré zkontrolovat své internetové připojení. V mnoha případech začíná problém právě zde. Špatné internetové připojení bývá nejčastějším problémem, jakmile dojde na nekvalitní vysílání IPTV. Nevíte, jak máte v tomto případě postupovat? Odpověď je velice snadná. Vyzkoušejte restartovat router, případně kontaktujte svého poskytovatele internetového připojení. Zkuste s ním vaše problémy probrat a následně sami uvidíte, co vám váš poskytovatel poradí.

 

S rostoucím počtem přístrojů v domácnosti i v rámci adresy, kde bydlíte, se může stát, že v exponovaných časech (například během fotbalu) dochází k výpadkům a zpomalení. Jestliže se tento problém potvrdí, pak je dobré popřemýšlet nad silnějším a stabilnějším internetovým připojením s menší agregací. Problém ovšem nemusí být nutně jen v tom, že je váš internet nevyhovující.

 

Příčina může být ve špatném nastavení nebo Wifi routeru. Ano, občas se problém vyskytuje i v těchto směrech. Špatné nastavení se může týkat například 2.4 GHz sítě. Dnešní doba bez větších problémů zvládá síť s výkonem až 5 GHz. Podporuje-li to vaše zařízení, máte vyhráno.

Kabel je jistější řešení

 Ještě než se podíváte na souboj mezi kabelem a Wifi je dobré zmínit, že problém také může být na straně IPTV. Ta se může přetížit v momentě, kdy se hraje například již zmíněné sportovní utkání, které zajímá téměř celé Česko. Tady může docházet k výpadkům i ze strany dodavatele, u kterého máte objednanou IPTV. Nyní se vraťme ale k souboji, který se týká kabelu a Wifi připojení. Je lepší být připojen skrz Wifi, nebo pomocí kabelu? Pokud budete připojení pomocí Wifi, může dojít k občasným komplikacím se stabilitou, třebaže v případě kvalitního řešení a dodavatele jsou problémy se signálem čím dál méně časté.

 

Co lze však jednoznačně doporučit je propojení routeru s televizí prostřednictvím kabelu, pokud to vaše domácnost umožňuje. Pokud tedy máte možnost počítač nebo notebook připojit pomocí kabelu, určitě to udělejte.

Firmware a aktualizace v televizi

 Firmware se stará o to, aby bylo televizní vysílání vždy aktuální, stabilnější a výkonnější. Čas od času je tedy nutné tento proces provést. Tím udržujete televizi aktualizovanou podle nejnovějšího firmwaru. Pokud je televize připojená k internetovému připojení, automatický se vám nový firmware stáhne. Co to pro vás znamená? Že máte vždy přístroj aktualizován. Vždy je dobré si přečíst návod výrobce, který vše popíše detailněji

 

Závěrem už nezbývá než popřát mnoho zábavy při sledování a hlavně plynulý přenos. Ten vám přinese vysokorychlostní internet na doma s dostatečnou rychlostí a příkladnou stabilitou. V jeden moment tak může sledovat televizi i více členů rodiny na více zařízeních najednou.