Chytré zabezpečovací systémy a WI-FI

Zabezpečovací systémy do domu mohou být velmi nákladné a vyžadují náročnou instalaci odborníkem. Druhou možností, jak dobře ochránit svůj majetek, je pořízení psa. Ovšem i nelítostný vlčák se někdy nechá umlčet špekáčkem a na dálku vám toho mazlík moc neohlásí. Co tedy dělat, když chcete do zabezpečovacího systému věnovat rozumnou částku a nestojíte o to, aby vám někdo po celém domě natahoval nové kabely? Vyzkoušejte chytrý zabezpečovací systém, který díky internetu věcí funguje bezdrátově a využít ho může každý s dobrým internetovým připojením.

Chytré alarmy a zámky

Co si představit pod pojmem chytrý zabezpečovací systém? Jedná se o sety elektronických zařízení, které slouží ke zvýšení bezpečnosti vašeho majetku a přehledu o tom, co se děje ve vašem domově. Nejčastějšími prvky chytrých zabezpečovacích systémů jsou chytré zámky a chytré alarmy. Chytré alarmy vás pomocí notifikace na váš telefon upozorní na každý zvláštní pohyb ve vašem domě. O pohybu vědí díky senzorům rozmístěným na důležitých místech, jako jsou okna nebo vstupní dveře. U startovacích sad je většinou k dispozici několik senzorů, ale vždy si jich můžete dokoupit více a přidat třeba i bezdrátové kamery.

Chytré zámky umožňují zamykat a odemykat vstupní dveře pomocí vašeho telefonu. Navíc vás také upozorní na každé otevření dveří, když nejste přítomni. Velkou výhodou chytrých zámků je také fakt, že s nimi již nikdy nebudete muset dlouze přemýšlet, jestli jste při odchodu zamknuli nebo ne. Stiskem jednoho tlačítka se o to postaráte třeba při cestě do práce.

Jak vybrat správný systém?

Na trhu existuje velké množství chytrých zabezpečovacích systémů, které se od sebe liší svou složitostí, cenou a počtem zařízení v sadě. Při výběru preferujte systémy, které lze ovládat na dálku pomocí telefonu. Některé sady lze řídit pouze pomocí ovladače, ten ale zapomenete či ztratíte snadněji než telefon, bez kterého se moderní člověk nevydá ani na záchod. Myslete také na to, že časem možná budete chtít svůj zabezpečovací systém rozšířit a vybírejte si proto sady, které umožní dokoupit a připojit dodatečné příslušenství.

Co je potřeba pro fungování chytrého zabezpečovacího systému

Zařízení v chytrém zabezpečovacím systému spolu komunikují bezdrátově, takže se vyhnete složité instalaci svépomocí. Žádný šroubovák ani kladivo. Postačí mít jenom rychlé a stabilní připojení k internetu, díky kterému váš bezpečnostní systém bude neustále funkční a zabrání lidem s nekalými úmysly ve vstupu do vašeho domova.