8 důvodů proč každá firma potřebuje rychlý internet

Internet je dnes už nedílnou součástí téměř každého oboru podnikání. Opravdu dobrý byznys ale nemůže fungovat s připojením k internetu, které načítá každou stránku šnečí rychlostí. Nezáleží na tom, jestli provozujete restauraci, maloobchod nebo developerské studio. Rychlý a stabilní internet přináší jasné konkurenční výhody, díky kterým získáte náskok před ostatními. Připravili jsme proto 8 hlavních důvodů, proč by firmy neměly výběr připojení podceňovat.

  1. Ukládání důležitých dat

Jednou z předních výhod opravdu rychlého připojení k internetu je možnost nastavit automatické zálohování dat. Zálohování dat probíhá na pozadí a s kvalitním připojením zaměstnanci nepoznají, že se cokoliv děje, protože rychlost sítě zůstane na vysoké úrovni. Vy pak neztratíte důležité informace v případě, že dojde k nečekané události.

  1. Snížený stres zaměstnanců

Každý z nás jistě někdy zažil frustrující situace, které s sebou přináší pomalý internet. Nekonečně se načítající stránky, nefunkční nástroje nebo dokonce ztráta práce kvůli výpadku připojení. To všechno se za jeden den nastřádá do velkého množství stresu, který zhoršuje zdraví, mentální pohodu a tím pádem také produktivitu zaměstnanců. Investicí do kvalitního připojení proto zaručeně zlepšíte náladu i výsledky všech pracovníků.

  1. Spokojenější zákazníci

Rychlý internet vám umožní mnohem lépe spravovat požadavky vašich zákazníků, například přes softwarové helpdesk řešení. Pokud máte kamenný obchod nebo restauraci, tak se za samozřejmost považuje i poskytnutí Wi-fi sítě zdarma.

  1. Jednodušší komunikace

Práce na dálku už se stala díky pandemii téměř standardem. Tento systém práce ale nemůže fungovat, pokud se zaměstnanci nedokáží propojit s ústředím firmy a s klienty. Zoom mítinky, kde si každý vede svůj monolog, protože ostatní díky rychlosti připojení nedokáží včas odpovídat, jsou moderní noční můrou všech manažerů.

  1. Bezpečnější a rychlejší transakce

Přesuny financí se dnes řeší téměř výhradně digitálně. Bleskový internet tak znamená hladký průběh transakcí. Naopak s pomalým internetem hrozí, že dojde k chybám, které vás mohou stát zbytečné výdaje nebo čas.

  1. Přístup ke cloudovým řešením

Velké množství řešení, které vám pomohou vylepšit zákaznickou podporu či třeba účetnictví, dnes fungují na principu cloudu neboli digitálního online úložiště. S pomalým internetem přicházíte o možnost tato řešení využít a naplnit potenciál vašeho byznysu.

  1. Digitální i fyzická bezpečnost

Zvýšená rychlost internetu znamená také lepší fungování ochranných prvků. A to nejen těch, které chrání data. S rychlým připojením a obyčejným smartphonem si můžete například odkudkoliv snadno zkontrolovat kamery nebo ovládat bezpečnostní systém na dálku.

  1. Ušetřené peníze

Všechny výše zmíněné důvody vedou k jednomu hlavnímu závěru – rychlý internet vaší firmě ušetří peníze a starosti. Větší produktivita zaměstnanců, lepší podpora zákazníků a spolehlivější bezpečnost dat i majetku určitě za investici do kvalitního připojení stojí. Nekupujte však zajíce v pytli. My vám připravíme podmínky šité na míru skutečným potřebám.