5 nejzajímavějších rozšíření pro Google Chrome

Internetový prohlížeč Google Chrome se těší celosvětové oblibě. Jeho základní verze je naprosto dostačující, ale vždy se najde prostor pro vylepšení. A těmi jsou rozšíření, kterými si prohlíček vytuníte přesně podle svých představ.

Google překladač

Pokud ke své práci potřebujete čerpat i ze zahraničních webů a vaše znalost cizích jazyků není na vysoké úrovni, tak nutně potřebujete překladač. Samozřejmě můžete jednotlivé stránky překládat zvlášť nebo si jen části vět přetáhnout do překladače, ale tohle řešení je rozhodně elegantnější.

Máte-li angličtinu na dobré úrovni a některými slovíčky si nejste jisti, tak s rozšířením stačí označit dané slovo a ihned zjistíte, jaký je jeho význam v češtině.

RescueTime for Chrome

Pro boj s prokrastinací je skvělé právě toto rozšíření. Máte se věnovat práci nebo studiu a místo toho vám pozornost zabíhá k sociálním sítím nebo ke zprávám? Rozšíření RescueTime vám dá každý den přehlednou statistiku stráveného času.

Loom

Loom vám přímo při práci s Chromem umožní nahrávat obrazovku, váš hlas a záběry z webkamery. Díky tomu můžete snadno vytvářet vlastní videa s návody pro Google Chrome nebo jiným obsahem. Loom je skvělý nástroj nejen pro jednotlivce, ale také pro pracovní týmy, které společně probírají strategie na internetu.

OneTab

Další rozšíření pro udržení pozornosti je OneTab. Protože většina uživatelů má při práci s internetem otevřeno více záložek a neustále mezi nimi přepínají a tím se snižuje jejich pozornost i efektivita. OneTab umožní veškeré otevřené karty jedním kliknutím převést na přehledný seznam.

Mercury reader

Pokud internet využíváte především ke čtení zajímavého obsahu, tak rozhodně potřebujete rozšíření Mercury Reader, které umí odfiltrovat veškeré formátování, grafiku a reklamy na webové stránce. Na svou obrazovku dostanete čistý text přizpůsobený pro pohodlné čtení.

Rozšíření nefunguje jako klasický blokátor reklamy, ale je spravedlivé i ke tvůrcům, kteří z ní prakticky žijí. Uživatel si nejdříve vybere článek, když jej zaujme a chce si jej dočíst celý, tak si v nástrojové liště aktivuje doplněk a může si upravit velikost písma, font a přepnout mezi světlým a tmavým motivem.