10 důvodů proč používat správce hesel

Chráníte si přístup na svůj účet a chcete mít jistotu toho, že nedojde k prolomení? Jedním z nejspolehlivějších způsobů ochrany je vytvoření nového bezpečného hesla pro každý účet. Jak si ale všechna hesla ke všem službám zapamatovat?

Poznejte správce hesel

Pro správu většího počtu hesel je po ruce šikovný pomocník - správce hesel. Sami určitě víte, že pamatovat si velké množství složitých hesel je více než obtížné, vždyť přece nemáte hlavu jen na ukládání přístupových kódů. A použít shodná nebo příliš jednoduchá hesla není dostatečně bezpečné a hrozilo by jejich prolomení ze strany hackerů nebo jiných útočníků a zvědavců. Nejvhodnějším, spolehlivým a přitom snadným řešením je právě použití správce hesel. Ten totiž spolehlivě ohlídá, aby bylo každé z vašich hesel dostatečně silné a přitom si ho za vás dokáže bez problému zapamatovat. S ohledem na to, že na svých soukromých online účtech často ukládáte a shromažďujete i osobní a důvěrné informace, je zajištění heslem nesmírně důležité.

Pro uživatele internetu nezbytnost

Aby bylo heslo dostatečně odolné proti pokusům o prolomení, je doporučeno (některé účty to přímo vyžadují), aby se skládalo z kombinace velkých a malých písmen spolu s číslicemi, k tomu i ze speciálních znaků a navíc v dostatečné délce. Ovšem jak si potom máte takové krkolomné heslo zapamatovat, že? Sáhněte po správci hesel a problém je obratem vyřešen, buďte bez obav.

Jakého správce hesel si vybrat?

V zásadě se jedná o jednoduché počítačové programy, které jsou ale opatřeny řadou doplňkových funkcí. Patříte-li mezi náročné a zkušené uživatele, prostudujte si jejich nabídku (k dispozici je jich skutečně velký počet) a vyberte si přesně takového správce, který vám bude dokonale vyhovovat. U některých si můžete nechat hesla vygenerovat automaticky, případně vám nabídnou možnost uložení hned několika uživatelských účtů. Kromě úschovy hesel nabídne řada z nich prostor pro uložení choulostivých souborů (například kopií smluv, dokladů a podobně). Další nabízí rozšíření pro prohlížeče, zálohování, místo pro ukládání kreditních karet nebo hlasových poznámek.

Co říkají o zabezpečení odborníci?

Neprolomitelné heslo je pro každého uživatele internetu velice důležité, stejně jako to, aby se hesla na různých vašich účtech lišila a byla skutečně silná. Tohle platí nejen pro firemní připojení, ale také při používání internetu na doma. Hesla někde na papírku v peněžence nebo uložená v textovém souboru skutečně nejsou správnou cestou. Udělejte krok navíc a nainstalujte si správce hesel. I lepší programy najdete zcela zdarma jak ve verzi pro desktop, tak pro tablet či mobil.